Haber Detayı
08 Aralık 2019 - Pazar 13:59 Bu haber 642 kez okundu
 
Neden Van'a Gönderildi
Ceren Özdemir'in katili Özgür Arduç hakkında, Ordu'da çıkarıldığı Sulh Ceza Mahkemesi tarafından tututlanmasına karar verilmesinin ardından hangi cezaevine sevk edileceği bir türlü netleşmemişti.
GÜNDEM Haberi
Neden Van'a Gönderildi

 

Ordu Adliyesi'nde saatler süren işlemlerin ardından Özgür Arduç'un önce Perşembe ilçesine bağlı Efirli Mahallesi'nde bulunan Ordu E Tipi Açık Ve Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'na sevkine karar verildi. Ancak iddialara göre buradaki cezavinde saldırıya uğrayabileceği ihtimali üzerine önce Şırnak T Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu'na sevk edilmesine karar verildi. Yine iddialara göre Şırnak Cumhuriyet Başsavcılığı ile yapılan görüşmelerde, buradaki cezaevinde de daha önce bu tür suçlulara saldırmaktan sabıkalı hükümlülerin bulunduğu öğrenildi. 

Bunun üzerine başka bir cezaevine sevk edilmesi için girişimlerde bulunuldu. Bunun üzerine Ceren'in katili Van F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'na sevk edildi. Adliyedeki işlemlerin de bu süreç nedeniyle uzadığı ve gecikmeye sebep olduğu öğrenildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Neden, Van'a, Gönderildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı