Haber Detayı
05 Haziran 2018 - Salı 00:09 Bu haber 2817 kez okundu
 
OBB Akkuş'ta
Ordu Büyükşehir Belediyesi iftar programına Akkuş ilçesinde devam etti.
SİYASET Haberi
OBB Akkuş'ta

Yaklaşık 3 bin kişinin katıldığı iftarda, Büyükşehir ile birlikte Akkuş’ta yaşanan bazı değişimlerden söz eden Başkan Enver Yılmaz, “Büyükşehir olmadan önce Akkuş ilçemize Ordu İl Özel İdaresinden ayrılan bütçe yıllık toplam 700 bin TL idi.  Büyükşehir olduktan sonra ise tam 55 milyon TL’lik yatırım yaptık. Neredeyse geçmişteki bütçenin 80 katı fazlası bir yatırımı hayata geçirdik” dedi.

Akkuş ilçesinde hayata geçirilen ve planlanan çalışmalar hakkında verdiği bilgiler ile geçmişle bugün arasında bir kıyaslama yapan Başkan Yılmaz, içme suyundan yola kadar birçok sorunun artık adından söz edilmediğine dikkat çekerek, ilçede yaşayanların değişim ve dönüşümü yakından takip ettiğine vurgu yaptı. Başkan Enver Yılmaz, 14 ilçede kent meydanları yaptıklarına değinerek, “Şu anda iftar programı düzenlediğimiz alanın eski halini iyi hatırlıyorsunuz. Göreve geldikten sonra 14 ilçede kent meydanları yaptık. Akkuş Meydanı da bizim ilçelerimiz içerisinde alanı itibarıyla en güzel meydanlarımızdan biri oldu” diye konuştu.

AKKUŞ’UN BÜTÇESİ 80 KAT ARTTI

Konuşmasında ilçeye aktarılan bütçeyle ilgili de bilgi veren Başkan Yılmaz, “Büyükşehir olmadan önce Akkuş ilçemize Ordu İl Özel İdaresinden ayrılan bütçe yıllık toplam 700 bin TL idi.  Büyükşehir olduktan sonra ise biz tam 55 milyon TL’lik yatırım yaptık. Neredeyse geçmişteki bütçenin 80 katı fazlası bir yatırımı hayata geçirdik. Tabi ki bu yeterli değil çünkü Akkuş bizim mağdur ilçelerimizden biriydi. Yol ve su konusunda sorun yaşayan ilçelerimizden olan Akkuş’u artık bu sorunlardan kurtarıyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Başkan Enver Yılmaz, su ve yol yatırımlarıyla ilgili yaptığı konuşmada şu açıklamalarda bulundu:

25 MİLYON 850 BİN TL’YE ULAŞACAK

Büyükşehir Belediye Başkanı olduğumda iki ilçemizde şehir merkezi dahil su akmıyor ve problemler yaşanıyordu. Bunlardan biri Perşembe diğeri ise Akkuş ilçemiz idi. Göreve gelir gelmez Akkuş’un arıtma tesisini hizmete açtık ve su problemlerini giderdik. 4 yılda 2 adet içme suyu deposu, 4 adet su alma yapısı, 1 adet içme suyu arıtma tesisi, 64 bin 900 m içme suyu hattı ve 1000 m kanalizasyon hattı inşa ettik. Bu yatırımlar için tam 12 milyon 850 bin TL’lik kaynak harcadık. Sadece 2018-2019 yıllarında ilçemize yapılacak yatırım tutarı ise 13 milyon TL olacak. Kısacası içme suyu ve kanalizasyon için yatırımlarımız toplam 25 milyon 850 bin TL’yi bulacak.

 

YOLA 28 MİLYON 300 BİN TL HARCANACAK

Ulaşım konusunda ise ilçemiz, tarihinde görmediği yatırımlara Büyükşehir’le birlikte tanık oluyor. 4 yılda toplam 29,5 km asfalt yol yaptığımız Akkuş ilçemizde bu yıl da 81 km daha çalışma hayata geçirerek toplam 111 km asfalt yol yapmış olacağız. Asfalt yollar için harcamalarımızın tutarı toplam 28 milyon 300 bin TL’yi bulacak.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: OBB, Akkuş'ta,
Yorumlar
Haber Yazılımı