Haber Detayı
29 Mayıs 2018 - Salı 08:56 Bu haber 2812 kez okundu
 
OBB'den 5000 Öğrenciye Eğitim
Ordu Büyükşehir Belediyesinin geri dönüşüm ve çevre temizliğiyle ilgili 19 ilçede düzenlediği eğitimler tamamlandı. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın çevre duyarlılığının artırılmasına yönelik yapılan çalışma kapsamında 5.000 öğrenciye eğitim verildi.
EĞİTİM Haberi
OBB'den 5000 Öğrenciye Eğitim

EĞİTİMLER YIL BOYU DEVAM ETTİ

 

2017- 2018 eğitim öğretim yılı için planlanan eğitimler doğrultusunda güz dönemi boyunca 12 ilçede ilkokul ve ortaokul düzeyindeki yaklaşık 3.000 öğrenciye eğitim verildi. Eğitim seminerlerine bahar döneminde de devam edildi ve kalan 7 ilçedeki 2.000 öğrenciye de eğitim verilerek yıl içerisinde toplam 5.000 öğrenciye ulaşıldı.

 

HER ATIK ÇÖP DEĞİLDİR

 

Düzenlenen eğitim kapsamında günümüzün en çok dikkat çeken sorunlarından biri olan çevre kirliliği ve olumsuz etkisiyle geri dönüşümün önemi anlatıldı. Bunun yanında atık piller ve bitkisel atık yağların ayrı toplanmasının önemine vurgu yapılarak, öğrencilere “Her Atık Çöp Değildir” ilkesi aşılanmaya çalışıldı.

 

SIRT ÇANTALARI BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

 

Öğrencilerin geri dönüşüme ve çevre temizliğine olan ilgisini artırmak amacıyla eğitim verilen okullarda sırt çantası, tohumlu kalem, geri dönüşümlü notluk ve bilgilendirici broşürler ile ilkokullara geri dönüşümle ilgili boyama kitabı ve boya kalemi, ortaokullara ise çevre temizliği ve geri dönüşüm konusunda hazırlanmış kitaplar dağıtıldı. Kitaplar içerisinde atığın tanımı, hangi atıkların değerli olup geri dönüşüme kazandırılması gerektiği, dönüşen atıkların geçirdiği süreçler ve tüm bu çevresel faaliyetler ile dünyamıza neler kazandırdığı anlatıldı.

 

Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafından “Çevre bize atalarımızdan miras değil, gelecek nesillere emanettir’ ilkesiyle düzenlenen eğitimler, önümüzdeki yıllarda da yapılmaya devam edecek.

Kaynak: Editör:
Etiketler: OBB'den, 5000, Öğrenciye, Eğitim, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı