Haber Detayı
17 Ekim 2018 - Çarşamba 09:50 Bu haber 4582 kez okundu
 
Odalardan üyelere çağrı!
Ünye’de bulunan Oda başkanları, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan ‘Enflasyonla Topyekûn Mücadele’ kampanyasına üyelerinden destek istedi.
EKONOMİ Haberi
Odalardan üyelere çağrı!

Ünye Ticaret ve Sanayi Odası (ÜTSO) önderliğinde Ünye’de bulunan Oda başkanları ÜTSO Toplantı Salonu’nda bir araya gelerek Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan ‘Enflasyonla Topyekûn Mücadele’ kampanyasına üyelerinden destek istedi.

-“Enflasyon oranı yeniden çift haneler çıkmıştır”-

Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İrfan Akar, toplantıda yaptığı konuşmada, “Fiyat istikrarı makro ekonominin durumunu yansıtan en önemli göstergelerden biridir. Türkiye 2002’den sonra mali ve siyasi istikrarla birlikte fiyat istikrarı konusunda da çarpıcı bir iyileşme elde etmiş, enflasyonun tek haneli seviyelere düşmesi sağlanmıştır. Son dönemde döviz kurlarında yaşanan olağandışı hareketlerin de etkisiyle enflasyon oranı yeniden çift haneler çıkmıştır. Artan enflasyon hem alım gücü düşen vatandaşlarımızı, hem de artan girdi maliyetleri ve faizler nedeniyle firmalarımızı olumsuz etkilemektedir.” dedi.

-“Enflasyonla mücadele programını destekliyoruz”-

Enflasyonla mücadele programını desteklediklerini ifade eden Akar, şöyle konuştu:

“Tüm bu sıkıntıları aşmak için, Hazine ve Maliye Bakanlığımız tarafından hazırlanan ve Bakanımız Sayın Berat Albayrak’ın liderliğinde başlatılan Enflasyonla Mücadele Programını son derece önemli buluyor ve destekliyoruz. Zira enflasyonla mücadeleyi ne tek başına kamu, ne de tek başına özel sektör yapabilir. Sorumluluk ve görev hepimizindir. Enflasyonla mücadele aynı zamanda işsizlikle, yüksek faizle ve artan girdi maliyetleriyle mücadeledir. Türk özel sektörü, devletimizle birlikte topyekûn bir duruş sergileyerek, elini taşın altına koymaktadır. Bu çerçevede TOBB ile Odalar ve Borsalar, her milli konuda olduğu gibi bu konuda da ülke çapında ortak bir dayanışma içindedir. 81 il ve 160 ilçede Odalarımız ve Borsalarımız enflasyonla mücadeleyi sahiplenmekte ve firmalarımızın en geniş şekilde katılımı için çalışma başlatmaktadır. Bu noktada özellikle vurgulamak isteriz ki, bu mücadeleye toplumun tük kesimleri ne kadar güçlü destek olursa, etkisi de o kadar büyük olur. Reel sektörden finans sektörüne, kamudan vatandaşlarımıza kadar, tüm Türkiye olarak aynı hedefe kenetlenmeliyiz.”

-“Hepimiz tek yürek ve tek ses olursak, enflasyonla mücadelede de netice alacağımıza eminiz”-

Başkan Akar, tek yürek ve tek ses olunduğunda enflasyonla mücadelede sonuç alacaklarına emin olduklarını belirterek şunları söyledi:

 

“Hem firmalarımızın hem de milletimizin, enflasyonla topyekûn mücadeleye en geniş şekilde katılacaklarına inancımız tamdır. Bizlerde, Ünye Ticaret ve Sanayi Odası, Ticaret Borsası, Ziraat Odası, Şoförler Odası, Gıda Maddeleri Odası, Madeni Eşya Odası, Terziler Odası, Esnaf Kefalet Kooperatifi olarak siz değerli basın mensuplarımız kanalıyla, tüm Oda/Borsa üyelerimizin desteğini ve bu kampanyaya katılımlarını rica ediyor ve bekliyoruz. İnanıyoruz ki, Ünye olarak gereken fedakârlığı gösterip, ülkemiz ve milletimiz için başlatılan bu iktisadi mücadele de en ön cephede yer alacağız. Kamu ve özel sektör arasındaki bu güçlü koordinasyon ve istişareyle, içinden geçtiğimiz bu zorlu süreci de geride bırakacağız.” 

Kaynak: (Ünye Kent) - Ünye Kent Editör:
Etiketler: Odalardan, üyelere, çağrı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı