Haber Detayı
31 Mayıs 2019 - Cuma 00:52 Bu haber 1069 kez okundu
 
Öğrencilere Yapay Zeka Anlatıldı
Süleyman Demirel Üniversitesi Dr. Öğr. Ü. Utku Köse, Erenyurt Ortaokulunda öğrencilerle bir araya geldi. Yapay Zeka’nın temelleri, günlük hayatımızdaki yeri, Yapay Zeka geliştirmede kodlama ve yan teknolojilerin önemine vurgun yapan öğretim görevlisi Köse, öğrencilerin yoğun ilgisiyle beraber programda sorulanları da cevaplandırdı.
EĞİTİM Haberi
Öğrencilere Yapay Zeka Anlatıldı

 

Köse öğrencilere yaptığı konuşmada,” Günümüz teknolojisinde insanların yerini zamanla robota yani yapay zekaya bırakıyoruz. Çünkü bu gün yazılımların insanlar üzerideki gelişmişlik halini teknolojilerde görebiliyoruz. Aslında yapay zeka öğrendiklerimizin teknoloji üzerinde sergilenmiş halidir. Örneğin, dokunmatik telefonlara dokunduğumuzda veya bir kumanda ile televizyonu açmaya çalıştığımızda insan beyninin yazmış olduğu yazılımları aslında karşımızda gördüğümüz teknolojiden anlayabiliyoruz. Biz en başından yapılacak komutları yazılımsal olarak yazıyoruz, teknoloji ise yaptığımız yazılımları bizlere sunuyor.”dedi.

Program sonunda İlçe Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz genç öğretim üyesine çiçek verdi. Programa ayrıca okul müdürleri ve daire amirleri katıldı.

Kaynak: (Ünye TV) - Ünye TV Editör:
Etiketler: Öğrencilere, Yapay, Zeka, Anlatıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı