Haber Detayı
22 Eylül 2021 - Çarşamba 00:38 Bu haber 267 kez okundu
 
Öğretim Üyeleri Tarafından Ordu Kitabı Yayımlandı
Ordu Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü öğretim üyelerinin editörlüğünde “Tarihi ve Kültürel Boyutlarıyla Ordu” kitabı yayımlandı
GÜNDEM Haberi
Öğretim Üyeleri Tarafından Ordu Kitabı Yayımlandı

 

Rektör Prof. Dr. Ali Akdoğan’ı makamında ziyaret eden kitabın editörlerinden Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü öğretim üyeleri Prof. Dr. Sadullah Gülten ve Doç. Dr. Tuğrul Özcan “Tarihi ve Kültürel Boyutlarıyla Ordu” kitabının Ordu Üniversitesi tarafından Ordu’ya hediye edildiğini belirterek vermiş olduğu desteklerden dolayı Rektör Akdoğan’a teşekkür etti.

 

 

 

Toplumların tarihi, kültürel ve sosyal yapısını bilmesinin son derece önemli olduğunu belirten Rektör Akdoğan, “Tarih bilinci olan milletler geçmişten ders alarak günlerini daha iyi planlayabilirler ve geleceğe daha aydınlık, daha ufuklu, daha vizyonlu bakma imkanını elde ederler. Bu anlamda Tarih Bölümü akademisyenlerinin bizlere sunmuş oldukları bilgiler de son derece önemlidir. Tarih Bölümü akademisyenlerimiz ve diğer arkadaşlarımızın emekleri sonucunda oluşturulan ‘Tarihi ve Kültürel Boyutlarıyla Ordu’ kitabı da Ordu’muzun tarihi ve kültürel dokusu hakkında yazılmış bilgilendirici bir eser olarak yayımlanmıştır. Ordu Üniversitesi olarak destek verdiğimiz bu çalışmanın oluşmasında başta Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkanı Dr. Hilmi Güler olmak üzere, Tarih Bölümü öğretim üyeleri Prof. Dr. Sadullah Gülten ve Doç. Dr. Tuğrul Özcan ile onların nezdinde emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

 

 

 

ODÜ Basın

Kaynak: Editör:
Etiketler: Öğretim, Üyeleri, Tarafından, Ordu, Kitabı, Yayımlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı G-CTZQWJWG0X