Haber Detayı
16 Mayıs 2019 - Perşembe 15:40 Bu haber 1080 kez okundu
 
Ordu’da Sağlık Sen’in yetki başarısı..
Sağlık Sen Ordu şube başkanlığına seçilen Ahmet Yılmaz, sağlık çalışanlarının sorunları ile yakından ilgilenmeye devam ediyor. Başkan Yılmaz, başkanlık koltuğunu kazandı ama, o koltuğa hiç oturmadan kurumlara sürekli yaptığı ziyaretlerin başarısını üye sayısını artırarak başardı. Sağlık çalışanlarının sorunları ile yakından ilgilenen başkan Ahmet Yılmaz, sendika olarak Ordu ilinde ezici bir üye sayısına sahip olan sendika ünvanına kavuştu ve bu başarısını sosyal medyada paylaştı..
GÜNDEM Haberi
Ordu’da Sağlık Sen’in yetki başarısı..

Türkiye genelinde olduğu gibi, Ordu’da da sendikaların kurumlardaki üye sayımı 15 Mayıs tarihi itibariyle yapıldı. Kesin olmayan sonuçlara göre Sağlık-Sen Ordu’da yine ezici çoğunlukla yetkiyi almış durumda.
Sağlık-Sen asıl patlamayı ise, İl Sağlık Müdürlüğünde yaptı. Bir yıldır Türk Sağlık-Sen’in yetkili olduğu İl Sağlık Müdürlüğünde   üyeler   bu dönem yetkiyi Sağlık-Sen’e verdi.


İl Merkezinin yanı sıra, ilçelerdeki aile sağlığı merkezleri, Toplum sağlığı merkezleri ve 112’ler gibi birçok birimi bünyesinde bulunduran İl Sağlık Müdürlüğünde, çalışanların büyük bir kısmı teveccühünü Sağlık-Sen’den yana kullandı.


Kesin sayıların bu hafta içinde açıklanması beklenirken, Sağlık-Sen Ordu ili genelinde ezici bir çoğunlukla yetkiyi almış durumda.


Sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Sağlık-Sen Ordu Şube Başkanı Ahmet Yılmaz, “Göreve gelir gelmez, gece gündüz demeden üyelerimizin sorunlarını çözme yolunda gayret gösterdik. Bu azmin karşılığını da almış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Elbette yetkiyi alamadığımız, ya da çok az bir farkla kaybettiğimiz birkaç yer var. İnşallah buralarda da eksiklerimizi tespit edip, seneye çok daha iyi bir şekilde yetkiyi almaya çalışacağız. Sağlık-Sen’e gönül veren gece gündüz demeden büyük gayret gösteren başta temsilcilerimiz olmak üzere, ilçe başkanlarıma, yönetim kurulu üyelerine ve tüm üyelerimize teşekkürü bir borç biliyorum” dedi.

Kaynak: (Yön) - Yön Gazetesi Editör:
Etiketler: Ordu’da, Sağlık, Sen’in, yetki, başarısı..,
Yorumlar
Haber Yazılımı