Haber Detayı
18 Mart 2019 - Pazartesi 15:46 Bu haber 936 kez okundu
 
Ordu’da Yılın Doktorları Belli Oldu
Sağlık Bakanlığı Türkiye genelinde her yıl geleneksel olarak kendi illerinde sağlık çalışmalarına yaptıkları katkı, sağlık hizmetlerindeki fedakarlıkları ve duyarlılıkları dikkate alarak ‘Yılın Doktoru’nu belirliyor.
SAĞLIK Haberi
Ordu’da Yılın Doktorları Belli Oldu

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, 14 Mart Tıp Bayramı’nın 100. yılı dolayısıyla düzenlenen resepsiyona katıldı.

 

Türkiye’nin 81 ilinden gelen doktorlarla bir araya gelen Bakan Koca, “Gece gündüz demeden çalışan, bu kutsal mesleği büyük fedakarlıklarla yerine getiren, mesleğine aşkla bağlı, saygın, onurlu meslektaşlarımın 14 Mart Tıp Bayramı’nı yürekten kutlarım. 14 Mart’ı sadece bir gün, bayram olarak kutlamak yerine, tüm sağlık çalışanlarımızı kucaklıyor ve bu haftayı ‘Sağlık Haftası’ olarak kutluyoruz. Bu yıl Tıp Bayramı kutlamalarının 100. yılı olması münasebetiyle özel bir önem taşımaktadır’’ ifadelerini kullandı.

14 Mart Tıp Bayramı etkinlikleri kapsamında İl Sağlık Müdürümüz Dr.Ergün YANMAZ’ında katılımıyla Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen ve yılın başarılı sağlık çalışanlarından seçilen hekimler arasında, İlimiz Kumru İlçesinde görev yapmakta olan Kumru Devlet Hastanesi İç Hastalıkları Uzman Dr.Suat DEMİRBUĞA ve Kumru TSM’de görev yapmakta olan Tabip Aydan AYDINLI yılın doktoru seçildi.

Başarı belgelerini Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Fahrettin KOCA takdim ederek, başarılarının devamını diledi.

Kaynak: (Ünye Net) - Ünye Net Haber Editör:
Etiketler: Ordu’da, Yılın, Doktorları, Belli, Oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı