google.com, pub-9252669575581657, DIRECT, f08c47fec0942fa0
Haber Detayı
28 Ekim 2020 - Çarşamba 23:53 Bu haber 1151 kez okundu
 
Ordu Devlet Hastanesinde Yoğun Bakım Yatak Sayısı Artırıldı
Ordu Devlet Hastanesinde yeni faaliyete geçirilen 1.Basamak Genel Yoğun Bakım 3 Ünitesi ile yoğun bakım yatak sayısı 105’e çıkarıldı.
SAĞLIK Haberi
Ordu Devlet Hastanesinde Yoğun Bakım Yatak Sayısı Artırıldı

Başhekim Uzm.Dr. Atila GÜRGEN yaptığı açıklamada ;

“Bilindiği üzere yoğun bakımlar yaşamı tehdit eden hastalığı bulunan hastaların yakın gözlem ve yoğun tedavilerinin yapıldığı hayat kurtaran ünitelerdir. İl Sağlık Müdürlüğümüze yapmış olduğumuz talepler sonucunda yoğun bakım yatak sayımızı arttırmaya yönelik çalışmalarımızı ilettik bunun neticesinde de hızlı bir şekilde faaliyete geçirilen 1. basamak Genel Yoğun Bakım 1,2,3 ve 3. basamak Yoğun Bakım Ünitelerimiz ile yoğun bakım yatak sayımızı göreve geldiğimiz 1,5 yıllık süre içerisinde  105’e çıkarmış olduk.

Ayrıca COVİD-19 şüpheli ve kesin tanılı hastalarımızın takibi ve tedavileri için de hastanemizde 55 adet yoğun bakım yatağı ayrılmış olup bu hastaların tedavileri izole bir ortamda yapılmaktadır.

Gayemiz çağımızın standartlarına uygun modern kaliteli sağlık hizmeti ile vatandaşlarımıza kendi şehirlerinde bu imkanları sağlamaktadır. Bu imkanları sağlamamızda bizlere destek olan Sayın Sağlık Bakanımıza, Sağlık Müdürümüze ve emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ordu, Devlet, Hastanesinde, Yoğun, Bakım, Yatak, Sayısı, Artırıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı G-CTZQWJWG0X