Haber Detayı
11 Ekim 2020 - Pazar 00:46 Bu haber 135 kez okundu
 
Ordu-Giresun Normale Dönüyor
Ordu-Giresun Havaalanı’nda (OGU) korona virüsü salgını sebebiyle azaltılan uçak sefer sayıları yeniden artmaya başladı.
GÜNDEM Haberi
Ordu-Giresun  Normale Dönüyor

Pandemiden (salgın) en çok etkilenen sektörlerin başında gelen havacılık kendisini toparlamaya başladı. Firmalar Ekim’in son haftası başlayacak kış tarifesiyle birlikte normale dönüyor. Yeni dönemle birlikte Ordu-Giresun Havalimanı’nda haftalık uçuş sayısı 52’ye yükseliyor.

İstanbul Sabiha Gökçen uçuşları pandemi (salgın) dönemi öncesindeki rakamları tekrar yakalarken İstanbul Yeni Havalimanı ve Ankara uçuşları tam kapasiteye ulaşamadı. Anadolu Jet ve Pegasus Hava Yolları İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na haftada toplam 31 uçuş gerçekleştirerek pandemi öncesi sefer sayısına ulaşmış olacak.

Pandemi (salgın) öncesi İstanbul Yeni Havalimanı’na haftada 21 uçuş gerçekleştiren ve bir süredir kapasitesinin altında uçan THY yeni dönemde haftada 14 sefer icra edecek. Ordu-Giresun Havaalanı’ndan Ankara’ya pandemi (salgın) öncesi 14 uçuş gerçekleştirilirken bu uçuş sayısı şimdi 5’e kadar düştü. Ankara’ya doluluk oranıyla birlikte ilave seferler yapılabileceği belirtiliyor.

İzmir uçuşları devam Pegasus Hava Yolları pandemi döneminde başladığı İzmir uçuşlarına kış tarifesinde de devam edecek. İzmir uçuşları Salı-Cumartesi’den Çarşamba–Pazar günlerine alındı.

Kaynak: (Olay) - Ordu Olay Editör:
Etiketler: Ordu-Giresun, , Normale, Dönüyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı