Haber Detayı
03 Eylül 2019 - Salı 11:04 Bu haber 1588 kez okundu
 
Ordu'nun önceliği Tıp Fakültesi
Ordu Kent Konseyi Başkanı Ömer Aydın, Ordu’nun önceliğinin kampus içinde yapılacak bir Tıp Fakültesi Hastanesi olması gerektiğini ifade etti.
GÜNDEM Haberi
Ordu'nun önceliği Tıp Fakültesi

Ordu Kent Konseyi Başkanı Ömer Aydın, Ordu’nun önceliğinin kampus içinde yapılacak bir Tıp Fakültesi Hastanesi olması gerektiğini ifade ederek Botanik Park arsasının yeşil alan olarak kalmasının daha uygun olacağını söyledi.      

Ordu Kent Konseyi Başkanı Ömer Aydın, “Düşünebiliyor musunuz Ordu Üniversitesi bünyesinde bir Tıp Fakültemiz var ama bir Tıp Fakültesi hastanemiz yok. Buna karşın hastanelerimiz de dökülüyor. Eğitim Araştırma hastanesi yeterli değil. Şehrin hem sağlık konusunda hem de eğitim konusunda en önemli ihtiyacı üniversite hastanesidir. Mutlaka ve mutlaka bir Tıp Fakültesi Hastanesi kampus içinde kazandırılmalıdır. Yeri de hazır. Şehir Hastanesine de karşı değiliz. Olacaksa bu da uygun bir yerde olmalı.” dedi.   

Botanik park arsasında inşaat istenmiyor

 

Botanik Park arazisinin devasa yapılaşmalar için uygun olmadığını aktaran Ordu Kent Konseyi Başkanı Aydın, “Botanik Park’ın adı üstünde park olarak kalmalı. Ordu’ya eğer Şehir Hastanesi yapılacaksa bu iyi planlanmalı. Şehrin 10, 20, 30 yıl sonraki hali düşünülmeli. Buna göre karar alınmalı. Bunu göre hastane doğru bir yerde planlanmalı. Botanik Park arazisi Şehir Hastanesi için uygun değil. Hiçbir Ordulu da bu alana hastane yapılarak şehrin arka tarafından sıkıştırılmasını bir anlamda boğulmasını onaylamıyor.  Yetkililerimiz de Ordulunun istemediği bir şeyi yapmamalı. Artık yeşil alanlarımızı inşaat ile doldurmaktan vazgeçelim.” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ordu'nun, önceliği, Tıp, Fakültesi,
Yorumlar
Haber Yazılımı