Haber Detayı
14 Kasım 2019 - Perşembe 13:45 Bu haber 615 kez okundu
 
Ordu üretecek, Türkiye yiyecek!
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, ‘Örtü Altı Yetiştiriciliğini Geliştirme Projesi’nde sera kurma çalışmalarının başladığını belirterek, “Kurulan seralarda üreticilerimiz domates, hıyar, biber, patlıcan, marul, yeşil soğan, maydanoz üretimi yapacaklar” dedi.
GÜNDEM Haberi
Ordu üretecek, Türkiye yiyecek!

Ordu’da tarım ürünlerini çeşitlendirmek, tarımsal üretim ile ilgili olarak kullanılmayan potansiyeli aktif hale getirerek ekonomiye kazandırmak ve yeni üretim modelleri oluşturarak yerelde yeni sektörlerin gelişmesini teşvik etmek amacıyla İl Tarım ve Orman Müdürlüğü iş birliğinde başlatılan ‘Örtü Altı Yetiştiriciliğini Geliştirme Projesi’nde ilk etap çalışmalarına başlandı.

Sera kurma çalışmalarına başlandı

Proje ile ilgili açıklamalarda bulunan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, tarım alanında Ordu’da önemli çalışmalara imza attıklarını söyledi. Güler, “Büyükşehir Belediyesi ile Ordu İl Tarım ve Orman Müdürlüğü iş birliğinde hayata geçirilen ‘Örtü Altı Yetiştiriciliğini Geliştirme Projesi’ kapsamında belirlenen üreticilerimiz ile sera kurma çalışmalarımız başladı. Finansmanın büyük bölümü belediyemiz tarafından karşılanan projede, üreticilerimiz sadece yüzde 20’si karşılıyor. İlk etapta Altınordu, Fatsa, Gülyalı, Perşembe, İkizce, Kumru ve Ünye ilçelerimizde 30 adet 240 metrekare ve 10 adet 500 metrekare sera kurum çalışması başlatıldı. Kurulan seralarda üreticilerimiz domates, hıyar, biber, patlıcan, marul, yeşil soğan, maydanoz üretimi yapacaklar. Bunların haricinde kurulan diğer seralarda kesme çiçek yetiştiriciliği yapılarak üreticilerimizin birim alandan maksimum gelir elde etmesini planlıyoruz” diye konuştu

Kaynak: (Olay) - Ordu Olay Editör:
Etiketler: Ordu, üretecek,, Türkiye, yiyecek!,
Yorumlar
Haber Yazılımı