Haber Detayı
28 Ekim 2020 - Çarşamba 23:59 Bu haber 135 kez okundu
 
Ordu Valisi Tuncay Sonel'in Mevlid Kandili Mesajı
Ordu Valisi Tuncay Sonel yayınladığı mesajla Mevlid Kandilini Kutladı
YAŞAM Haberi
Ordu Valisi  Tuncay Sonel'in Mevlid Kandili Mesajı

Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV)'in dünyaya teşriflerinin yıl dönümü olan Mevlid Kandili’ni, bir kez daha birlik ve beraberlik duyguları içinde idrak etmenin mutluluğuna erişmiş bulunmaktayız.

 

Hz. Peygamberimiz (SAV); bütün insanlık için bir yol gösterici, ilahi bir nur, sönmeyen bir kandildir. Onun doğumu insanlık tarihinin en önemli hadiselerinden biridir. Çünkü, Yüce Allah onu bütün âlemlere rahmet olarak göndermiştir. İslam dini, bir ahlak dini olarak insanlığı kurtuluşa ve hidayete davet etmektedir.

 

İnsanlığın çok büyük buhranlar yaşadığı bir dönemde akıllara, kalplere, ruhlara hitap ederek, bütün dünyaya huzurun, barışın, kardeşliğin ve güzel ahlakın egemen olacağı manevi bir ortamı tebliğ eden sevgili Peygamber Efendimiz (SAV), gerek hayat tarzı, gerekse söz ve düşünceleriyle insanlığın yolunu aydınlatmıştır.

 

Bu duygu ve düşüncelerle; Mevlid Kandili'nin, sevgili Peygamber Efendimiz (SAV)'in getirmiş olduğu evrensel mesajları ve prensipleri anlayıp uygulamamıza vesile olması dileğiyle tüm insanlığa huzur ve barış getirmesini yüce Allah'tan niyaz eder, tüm vatandaşlarımızın ve İslâm âleminin Mevlit Kandili'ni en kalbi duygularımla kutlar, selam ve saygılarımı sunarım.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ordu, Valisi, , Tuncay, Sonel'in, Mevlid, Kandili, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı