Haber Detayı
06 Aralık 2018 - Perşembe 11:32 Bu haber 1425 kez okundu
 
“Özlemle, hasretle, imza atacağız yeni hizmetlere”
AK Parti Ünye Belediye Başkan aday adayı Ahmet Arpacıoğlu, “Hizmete devam etmek için 3. döneme talibim. Özlemle, hasretle, imza atacağız yeni hizmetlere” dedi.
SİYASET Haberi
“Özlemle, hasretle, imza atacağız yeni hizmetlere”

Ünye’de 2 dönem üst üste Belediye Başkanlığı yaparak belediyecilik anlamında tecrübe edinen; şehrin sorunlarına, ihtiyaçlarına ve bunların çözüm yollarına da hakim olduğunu ifade eden AK Parti Ünye Belediye Başkan aday adayı Ahmet Arpacıoğlu, “Hizmete devam etmek için 3. döneme talibim. Özlemle, hasretle, imza atacağız yeni hizmetlere” dedi.

Ünye’de görev yaptığı 10 yıla 51 yatırım sığdırdığını hatırlatan Arpacıoğlu, “Ünye’de 10 yıl hizmet etmeye çalışmış, Ünyelilerle beraber bu mücadeleyi vermiş bir arkadaşınızım. İlk günkü aşkla hizmete devam etmek istiyorum.”diyerek Ünyeli hemşerilerine çağrı yaptı.

Arpacıoğlu, kaldığı yerden hizmet etmeye talip olduğunu ifade ederek, “Sizler bizlere fırsat verdiniz, biz de 10 yıl sizlere hizmet ettik. Güzel şehrimize yaptığımız hizmete devam etmek için inşallah kaldığımız yerden devam.”diye konuştu.

Ünye’de 2 dönem Belediye Başkanlığı görevini yürüten Ahmet Arpacıoğlu, hizmete devam etmek için 3. kez belediyeye talip oldu ve “Özlemle, hasretle, imza atacağız yeni hizmetlere” dedi.

AK Parti’den Belediye Başkan aday adayı Ahmet Arpacıoğlu, gazetemize özel yaptığı açıklamada, görevi teslim ettiği dönemde Ünye’de birçok hizmeti hayata geçirmenin gönül rahatlığı, huzuru ve mutluluğu içinde olduğunu ifade etti.

-10 yılda 51 yatırım -

Ünye’de hizmet ettiği 10 yıla 51 yatırımı sığdırdıklarını hatırlatan Arpacıoğlu, “Ünye’ye hizmet etme fırsatı bulmuş ve 10 yıl hizmet etmeye çalışmış, Ünyelilerle beraber bu mücadeleyi vermiş bir arkadaşınızım. Şehrimizin birçok ihtiyacına cevap vererek siz hemşerilerime hizmet etmenin mutluluğu içindeyim. Şimdi yeni bir heyecanla, yeniden Ünye.” diyerek hemşerilerine mesaj verdi.

Belediye Başkanlığı döneminde yaptığı hizmetlere değinen Ahmet Arpacıoğlu, şehrin çok acil ihtiyaçlarına cevap verdiklerini vurgulayarak, şunları söyledi:

“Ünye’de 10 yıl hizmet etmeye çalışmış, Ünyelilerle beraber bu mücadeleyi vermiş bir arkadaşınızım. Ünye’de 10 yılda yaptığımız 51 projemiz. Cumhuriyet Meydanı, Atatürk Parkı, Ünye İçme Suyu, Şehirler Arası Otobüs Terminali, Tabakhane Deresi Islahı, Kamyon ve Tır Garajı, (120 bin m2) Kamulaştırmalar, Çamlık Düzenlemesi, TOKİ Bölgesine 20 Metrelik Yol, Yollar (1.300.000 Metrekare), Yağmur Suyu Hatları   ve Dere Islah Çalışmaları,          Sahil Düzenlemesi, Çocuk Parkları, Kanalizasyon Altyapısı, Yeni İmar Planları - Halihazır Haritalar, Şehitlik, Festivaller ve Kültür Şenlikleri, Ramazan ve Feshane Şenlikleri, Turizm ve Tanıtım Faaliyetleri, Spor Alanları, Peyzaj ve Ağaçlandırma, Atıksu Arıtma Tesisleri, Asarkaya Kent Ormanı, Sebze ve Meyve Hali, Binicilik Tesisleri, İtfaiye Binası, Liman Atık Kabul Tesisi, Tıbbı Atık Bertaraf Tesisi, Müze Evi, Yunus Emre Türbesi Çevre Çalışması, Çamlık Yürüyüş Yolları, Araç Parkı, Parklar (Dönerçeşme, Mithat Kısacık), Çözüm Merkezi, Belediye Ek Binası, Hayvan Barınağı, Muhtar Evleri, Yeni Mezarlıklar; Balıkçı Barınağı, Belediye Su Hizmetleri (Yeni Kuyular), Numarataj Servisi, Liman Hizmetleri, Mezbahane Hizmetleri, Ayaksız Köprü ve Fevzi Çakmak Tahliye Hatları, Akkuş-Niksar Caddesi, Cenaze Hizmetleri, Otopark ve Parkometre, Tek Sicil, Katı Atık Depolama, İçme Suyu Arıtma Tesisleri, Tabakhane Deresi yan yolu  kamulaştırması ve yapımı. Allah’a hamd ve vatandaşlarımızdan Allah razı olsun ki bizlere fırsat verdiler. Biz de 10 yıl sizlere hizmet ettik. İlk günkü aşkla hizmete devam etmek istiyorum. Güzel şehrimize yaptığımız hizmete devam etmek için inşallah kaldığımız yerden devam.”

“Ünye’nin meselelerinin neler olduğunu biliyorum.”diyerek Karadeniz Bölgesi’nin incisi Ünye’nin ihtiyaçlarını, taleplerini ve bunların çözümünün kendisinde olduğunu vurgulayan Arpacıoğlu, birbirinden iddialı projelerle yeni döneme hazır olduğunu ifade etti.

2 dönem belediye başkanlığı yaparak çıraklık, kalfalık dönemlerini geride bıraktığını ve ustalık dönemi için 3. Döneme dolu dizgin hazır olduğunu vurgulayan AK Parti Ünye Belediye Başkan aday adayı Ahmet Arpacıoğlu, şunları söyledi:

“10 yılda Ünye’de adım atmadığımız mahalle yoktur. İnşallah önümüzdeki dönemde de ilk günkü aşkla hizmet vermeye devam etmek istiyoruz. Bugüne kadar halka hizmeti Hakk’a hizmet gibi yapmaya çalıştık. 10 yıl önce Ünye için hayal olanları hemşerilerimizin desteğiyle gerçekleştirme fırsatı bulduk. Yeni bir fırsatla Ünye’yi vizyon ve marka şehir olma yolunda emin adımlarla ilerleteceğiz. Tekrar buluşmaya, yeniden kavuşmaya. Yeni hizmetlere hep beraber adım atmaya hazır mıyız? Yeni bir heyecanla, yeniden Ünye. Değişim, dönüşüm ve güçlü yürüyüşümüze kaldığımız yerden devam.”

- Ahmet Arpacıoğlu kimdir?  -

1963 yılında Ünye’de doğdu. İlk ve orta öğrenimimi Ünye’de tamamladıktan sonra 1987 yılında Dokuz (9) Eylül Üniversitesi’nden mezun oldu. Kısa dönem askerlik görevimi tamamladıktan sonra 1988 yılında Serbest Muhasebeci Mali Müşavir olarak çalışma hayatına başladı. Serbest çalışma hayatıyla beraber LİMME Eğitim Kurumu ismiyle o dönem Milli Eğitim’de geçici öğretmenlik yaptı. Ticaret Odası’nın o dönem çıkardığı gazetede köşe yazarlığı, Ünyespor’da yöneticilik yaptı. Siyasete Anavatan Partisi’nde başlayan Ahmet Arpacıoğlu, Anavatan Partisi’nde yönetim kurulu üyeliği ve başkan yardımcılıklarında bulundu. İki dönem Anavatan Partisi Ünye İlçe Başkanlığı görevinin ardından 1 dönem İl Başkan Yardımcılığı yaptı.Çeşitli dernek ve sivil toplum örgütlerinde yöneticiliklerde bulundu. 2004-2014 yılları arasında AK Parti’den iki dönem Ünye Belediye Başkanlığı yaptı. Evli ve üç çocuk babası.

Kaynak: (Ünye Kent) - Ünye Kent Editör:
Etiketler: “Özlemle,, hasretle,, imza, atacağız, yeni, hizmetlere”,
Yorumlar
Haber Yazılımı