Haber Detayı
13 Ekim 2021 - Çarşamba 10:57 Bu haber 146 kez okundu
 
Perşembe’ye Bisiklet Yolu
Perşembe ilçesine değer katacak olan Bisiklet ve Yeşil Yürüyüş Yolu projesinde çalışmalar başladı.
GÜNDEM Haberi
Perşembe’ye Bisiklet Yolu

 

 

Hayata geçirdiği projelerle her kesime hitap eden Ordu Büyükşehir Belediyesi, Perşembe ilçesinde Bisiklet ve Yeşil Yürüyüş Yolu Projesi çalışmalarına başladı. Her yaş grubunun ilgisini çeken bu proje, Perşembe’nin kent estetiğine katkı sağlarken ilçeye yeni bir kimlik kazandıracak.

 

 

 

 

 

DAHA YAŞANABİLİR BİR YER OLACAK

 

 

 

Sağlıklı ve çevreci anlayışla planlanan proje Perşembe Limanı’ndan başlayarak Bolaman hattı boyunca sahil güzergahında uygulanacak. Toplam uzunluğu yaklaşık 2 kilometreyi bulan Bisiklet ve Yeşil Yürüyüş Yolu Projesi Perşembe’yi daha yaşanabilir bir yer kılacak.

 

 

 

Başlatılan proje de bisiklet yolu, logoları, tabelaları, yürüyüş yolu, oturma birimleri, çöp kovaları, bisiklet park elemanları ve her 20 metrede bir 6 metrelik dekoratif aydınlatma direkleri bulunacak.

 

 

 

 

 

BİR AN ÖNCE HİZMETE SUNULMASI HEDEFLENİYOR  

 

 

 

Ordu Büyükşehir Belediyesi Park ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığınca yürütülen proje kapsamında çalışmalara başlayan ekipler, ilk etabın mevcut bordür ve parke söküm işlemleri, bordür ve elektrik hattı imalatını tamamladı. Büyükşehir Belediyesi yapılacak diğer işler içinde sahada bulunarak bir an önce projeyi vatandaşların hizmetine sunmayı hedefliyor.

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Perşembe’ye, Bisiklet, Yolu,
Yorumlar
Haber Yazılımı G-CTZQWJWG0X