Haber Detayı
13 Temmuz 2018 - Cuma 21:09 Bu haber 11590 kez okundu
 
Prostat kanserli hasta şifayı Ünye’de buldu
İdrar düzensizliği şikayeti ile Ünye Devlet Hastanesi’ne başvuran ve “Prostat kanseri” teşhisi konan 75 yaşındaki hasta, Op. Dr. Turgut Serdaş tarafından yapılan başarılı ameliyatla sağlığına kavuştu.
SAĞLIK Haberi
Prostat kanserli hasta şifayı Ünye’de buldu

İdrar düzensizliği şikayetiyle Ünye Devlet Hastanesi’ne başvuran 75 yaşındaki hastaya Op. Dr. Turgut Serdaş tarafından “Prostat kanseri” teşhisi konuldu. Vakit geçirmeden tedavisine başlanan hasta, Op. Dr. Serdaş tarafından yapılan başarılı ameliyatla hastalığından kurtuldu.

-“Tedavi başarısı yüksek kanser türleri arasında yer almaktadır”-
Op. Dr. Turgut Serdaş, prostat kanserinin erken evrede yakalandığında tedavi başarısı yüksek kanser türleri arasında yer aldığını belirterek, “Genellikle başlangıç evresinde belirti vermeyen kanser türü olduğu için 45 yaşından itibaren yıllık prostat muayenesi ve kan tahlili önerilmektedir. Prostat kanserlerinde ameliyat seçeneği ise en yaygın ve etkili tedavi yöntemidir.” dedi.

-“Hastanemizde bu hastalıkların tedavisi başarılı bir şekilde yapılmakta”-

Ünye Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Güray Yılmaz’da ameliyat sonrası hastayı ziyaret ederek geçmiş olsun dileğinde bulundu.
Başhekim Yılmaz, “Bu tür hastalarımız, daha önce tedavi olmak amacıyla büyükşehirlerde bulunan üniversite hastanelerine ya da özel sağlık kuruluşlarına başvurmak zorunda kalıyorlardı. Ama artık hastanemizde de, bu hastalıkların tedavisi başarılı bir şekilde yapılmakta. Vatandaşlarımız artık rahat bir şekilde hastanemizde tedavilerini olup, şifa ile taburcu oluyorlar. Ben ameliyatı başarılı bir şekilde gerçekleştiren Op. Dr. Turgut Serdaş ve ekibini kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum.” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Prostat, kanserli, hasta, şifayı, Ünye’de, buldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı