Haber Detayı
08 Kasım 2021 - Pazartesi 22:45 Bu haber 340 kez okundu
 
Sadece Türkiye’nin değil, dünyanın kabul ettiği örnek bir şahsiyet
Ak Parti Ordu İl Başkanı Halit Tomakin, Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu M. Kemal Atatürk'ün vefatının 83. yılı nedeniyle bir mesaj yayınladı.
GÜNDEM Haberi
 Sadece Türkiye’nin değil, dünyanın kabul ettiği örnek bir şahsiyet

Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk “Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır” ama, Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır  diyerek , her yurttaşın Cumhuriyete sımsıkı bağlı kalmasını , Cumhuriyetten ödün vermemesini vasiyet etmiştir.

 

Atatürk'ün Kurduğu Cumhuriyete  ve onun aziz hatırasına sahip çıkmak, onun 'en büyük eserim' dediği Cumhuriyetimizi, bölgesinde lider, dünyada söz sahibi yapmak, daha güçlü, daha demokratik, daha kalkınmış hale getirmek; onun kendi deyimiyle 'muasır medeniyet seviyesinin üzerine' çıkarmakla mümkün olacaktır. AK PARTİ 19 yıllık iktidarı döneminde bu ilkeden yola çıkarak çalışmalarını sürdürmüştür.

 

         Sadece Türkiye’nin değil, dünyanın kabul ettiği örnek bir şahsiyet , eşsiz bir komutan, deha bir lider, Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 83. Yılında minnetle, şükranla ve saygıyla anıyorum.

 

 

 

              Halit TOMAKİN

                  İl Başkanı

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Sadece, Türkiye’nin, değil,, dünyanın, kabul, ettiği, örnek, bir, şahsiyet,
Yorumlar
Haber Yazılımı