Haber Detayı
27 Kasım 2018 - Salı 13:39 Bu haber 4568 kez okundu
 
Sağlıkçılara NRP Eğitimi
Ordu İl Sağlık Müdürlüğü NRP (Yeni doğan Canlandırma Programı) eğitimine katılım sağlayan ve başarı ile bitiren katılımcılara sertifikalarını takdim etti.
SAĞLIK Haberi
Sağlıkçılara NRP Eğitimi

 

Vali Yardımcısı Turgut Subaşı program için yaptığı açıklamada, düzenlenen eğitim programının çok değerli bilgiler içerdiği, katılımcıların almış oldukları eğitim sonrası başarı ile görevlerini yerine getireceklerine inandığını, sağlık hizmetleri çalışanlarına yönelik bu tür eğitimlerin sürekliliğinin sağlanması hususunda çalışmaların devam etmesi gerektiğini, yeni doğan ölümlerinin önlenmesinde sağlık çalışanlarının titiz yaklaşımının önemli olduğunun önemine değindi.

Ordu Sağlık Müdürü Vekili Uzman Dr. Mesut Saka; “Doğumda karşılaşılan en büyük zorluk, su içinde yaşayan bebeğin hava solumaya başlaması için gerçekleşen geçiş sürecidir. Bebeklerin yaklaşık 90’ı bu geçiş sürecini sorunsuz atlatırken, 10 kadarı biraz yardıma gereksinim duyarlar. Ülkemizde yeni doğan ölümlerinin ve doğum esnasında bebeğin hayata tutunma mücadelesini olumsuz etkileyebilecek kalıcı hasarların önlenmesi amacı ile bu program yürütülmektedir. Programımıza 13’ü hekim 30 sağlık personelimiz katılım sağladı ve sertifika almaya hak kazandı. Sayın Valimiz Turgut Subaşı’nında eşliğinde programı başarı ile bitiren personellerimize hak etmiş oldukları sertifikaları takdim ettik.” diye konuştu.  

Kaynak: (Hürses) - Ordu Hürses Editör:
Etiketler: Sağlıkçılara, NRP, Eğitimi, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı