Haber Detayı
13 Haziran 2018 - Çarşamba 09:33 Bu haber 3348 kez okundu
 
Samsun-Sarp Demiryolu Doğaya Zarar Vermez
Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, “Samsun-Sarp Demiryolu’nun çevreyi tahrip etmesi söz konusu değil. Tünel ve viyadüklerle bu bölgeden demiryolu geçebilir” dedi.
SİYASET Haberi
Samsun-Sarp Demiryolu Doğaya Zarar Vermez

Bakan Eroğlu’ndan demiryolu açıklaması

TÜNEL VE VİYADÜKLERLE GEÇEBİLİR

Bakan Veysel Eroğlu, çeşitli programlara katılmak üzere geldiği Ordu’da açıklamalarda bulundu. Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli tarafından çevreyi tahrip edeceği öne sürülen Samsun-Sarp Demiryolu ile ilgili konuşan Bakan Eroğlu, projenin çevreyi tahrip etmeyeceğini kaydetti. Eroğlu, “Samsun-Sarp Demiryolu’nun çevreyi tahrip etmesi söz konusu değil. Tünel ve viyadüklerle bu bölgeden demiryolu geçebilir” diye konuştu.

 

HES’LER TAŞKINLARI DA KORUYOR

Ordu’da kurulan Hidroelektrik Santralleri’nin (HES) taşkınların korunmasında rol aldığını da ifade eden Eroğlu, “Burada çok taşkın oluyor. Bizim yapmamız gereken taşkın önleyici setleri bu sayede yapıyoruz.  HES’lerin Karadeniz’e bu faydası da var. Kaldı ki Ordu’daki HES’ler, bütün Ordu’nun elektrik ihtiyacını karşılayacak derecede. Tabiatı tahribat ettirmiyoruz, can suyunu bırakıyoruz, dereleri asla kurutmuyoruz. HES’leri sık sık kontrol ediyoruz” dedi.

 

BİRÇOK PARK YAPACAĞIZ

Şehir hastanesinin yapılacağı botanik park arazisi ile ilgili de konuşan Eroğlu, şu ifadelerde bulundu: “Biz buraya Botanik Park için bir teşebbüs etmiştik. Ancak daha sonra vatandaşların hastane talebi oldu. Açıkçası başka yerde bulamadık. Çok çalıştık başka yer bulmak için. Ama yer yok. Mecbur da kaldık. Biz bu alanın yerine Ordu’da muhteşem botanik park çalışmaları yapacağız. Botanik park yerine daha büyük bir park alanları düşünüyoruz” ifadelerinde bulundu.

 

Kaynak: (Olay) - Ordu Olay Editör:
Etiketler: Samsun-Sarp, Demiryolu, Doğaya, Zarar, Vermez,
Yorumlar
Haber Yazılımı