google.com, pub-9252669575581657, DIRECT, f08c47fec0942fa0
Haber Detayı
08 Kasım 2020 - Pazar 20:54 Bu haber 986 kez okundu
 
Şantiye Alanında Çalışmalar Başlandı
Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı'nın girişimleriyle Belediye bünyesine kazandırılan ve hazır beton ile konkasör şantiyesinin kurulacağı alanda altyapı çalışmalarına başlandı. Başkan Tavlı, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, "Hazır beton ile konkasör şantiyemizin yer alacağı 34 bin 700 metrekarelik alanda altyapı çalışmalarımıza başladık. Tamamlandığında tek merkezden çok daha uygun maliyetle hemşerilerimize çok daha fazla yol hizmetini sunmuş olacağız." dedi.
GÜNDEM Haberi
Şantiye Alanında Çalışmalar Başlandı

 

Ünye Belediyesi, bünyesine kazandırdığı ve beton santrali ile konkasör şantiyesinin yer alacağı alanda çalışmalara başladı.

 

 

Belediye, mülkiyeti kendisine ait olan Bayramca Mahallesi'nde ki Şehit Cemal Mutlu İlköğretim Okulu'nun bulunduğu arsayı Milli Eğitim Bakanlığına tahsis edilmek üzere Milli Emlak Genel Müdürlüğü'ne devrederken, karşılığında ise Organize Sanayi Bölgesi mevkiine yakın Killik Mahallesi'nde 34 bin 700 metrekarelik bir alanın tapusunu alarak önemli bir kazanım elde etmiş oldu. Ünye Belediyesi ayrıca bu takas ile birlikte fiyatlandırma farkından doğan 832 bin lira ekstra alacağına karşılık vergi borcundan da mahsuplaşmaya gitti. 

 

 

-Yol yapım maliyetleri düşecek-

 

 

Ünye Belediyesi'ne kazandırılan ve yol hizmetleri açısından stratejik konumda yer alan alanda zemin hazırlık çalışmaları başladı. Yakın zamanda tamamlanacak çalışmaların ardından halen Sahilköy Mahallesi'nde bulunan hali hazırdaki beton santrali bu noktaya taşınacak. Ayrıca konkasör şantiyesinin de kurulacağı alan tamlamadıktan sonra, yol yapım ve bakım hammadde işlemleri tek noktadan yürütülmüş olacak. Böylece maliyetlerde ciddi oranda tasarruf yapılarak çok daha fazla yol hizmeti gerçekleştirilecek.

 

 

-Başkan Tavlı, “Hayırlı Olsun”-

 

 

Toplamda 2 bin 800 km’lik yol ağına sahip olan Ünye’de verimli, düşük maliyetli ve hızlı yol hizmeti sunulabilmesi için önemli bir çalışma niteliğinde olan proje ile ilgili konuşan Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “Belediyemize kazandırdığımız ve hazır beton ile konkasör şantiyemizin yer alacağı 34 bin 700 metrekarelik alanda altyapı çalışmalarımıza başladık.

 

 

Tamamlandığında tek merkezden çok daha uygun maliyetle hemşerilerimize çok daha fazla yol hizmetini sunmuş olacağız. Geniş bir yol ağına sahip olan ilçemizde tüm mahallelerimize hızlı bir şekilde yol hizmetini götürmeyi planladığımız bu dönemde önemli bir projeyi hayata geçirmiş oluyoruz.   İlçemize hayırlı olsun." dedi.

Kaynak: ((1)Haberunye) - Haber Ünye Editör:
Etiketler: Şantiye, Alanında, Çalışmalar, Başlandı, ,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Şantiye Alanında Çalışmalar Başlandı
Şantiye Alanında Çalışmalar Başlandı
Şantiye Alanında Çalışmalar Başlandı
Şantiye Alanında Çalışmalar Başlandı
Şantiye Alanında Çalışmalar Başlandı
Yorumlar
Haber Yazılımı G-CTZQWJWG0X