Haber Detayı
27 Haziran 2018 - Çarşamba 13:36 Bu haber 2590 kez okundu
 
Sarayın Önünde Yatarım
MHP Milletvekili Cemal Enginyurt, seçim öncesi verdiği "Fındığa sahip çıkacağım, Erdoğan'dan randevu alacağım" sözlerini seçimden sonra da yineledi.
SİYASET Haberi
Sarayın Önünde Yatarım

 

Tv52'de Fatma Meltem Naz Yılmaz'ın sunduğu "Özel Gündem" programına konuk olan Enginyurt, kendisine oy vermeyenlerin de fındık konusunda yine kendisinden umutlu olduğunu söyledi.

Vekil Enginyurt, açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

"İLK İŞİMİZ FINDIK"

"Ben bu sorumluluktan dolayı mutluyum. Ben şunu görüyorum ki; oy vermeyenlerin de benden beklentileri var. Hükümet açıklanır açıklanmaz ilk işim diğer beş milletvekili ile görüşerek sayın Cumhurbaşkanımızdan bir randevu talep ederek fındığın sorunlarını konuşacağız. 8 Milyon insanın kendisinden bir ışık, bir ümit beklediğini söyleyeceğiz. Ben inanıyorum ki; "81 milyonunun Cumhurbaşkanı olacağım" diyen Cumhurbaşkanımız fındığın sorunlarıyla da ilgilenecektir. İlk işimiz fındığın sorunlarına çözüm üretmek için gayret göstermek olacaktır. Fındık üreticisinin derdine sahip çıkacağız."

"CEMAL RANDEVU ALAMAZ DEDİLER"

Fıdnığın birinci öncelikli sorun olduğunu her fırsatta dile getiren Enginyurt, Ak Partili milletvekillerinin kendisine karşı bir tavır içinde olduğunu, ancak hükümet kurulduğunda onları da alıp Cumhurbaşkanı ile görüşeceğini söyledi.

Enginyurt, kendisine karşı yapılan ithamları şöyle değerlendirdi:

"Ak Parti'nin milletvekilleri ısrarla,"Cemal Enginyurt giremez, 35 bin oy bile alamaz" diye iddiaya girenler de var. CHP'den de benim ciddiye alınmamam konusunda konuşanlar var. Aşağılayıcı ithamlarda bulunanlar var. Özellikle Ak parti milletvekilleri diyrki; "Sayın Cumhurbaşkanımıza biz gidemiyoruz, Cemal nasıl gidecek?" şeklinde aşağılayıcı ifadeler kullandılar."

"SARAYA ÇADIR KURARIM, ERDOĞAN DÜŞÜNSÜN"

27. Dönem Ordu Milletvekili cemal Enginyurt, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan randevu alma konusunda o kadar kararlı ki; bu ısrarlı tavır şu şekilde kelimelere döküldü:

"Ben mitinglerde söz verdim, Sayın Cumhurbaşkanımızdan randevu alacağım, yanına çıkacağım. Verdi verdi; vermedi Sayın Recep Tayyip Erdoğan düşünsün. Sarayın kapısına gidip çadır kuracağımın sözünü verdim. Çadır kurup otururum; hava da yaz nasıl olsa, piknik yaparım orada. Sayın Cumhurbaşkanı düşünsün. Herhalde beni çağırıp soracak "derdin ne?" diye. Dövecek hali yok ya. Onun için ben bu meselenin ilk çözülmesi gereken meselemiz olduğunu düşünüyorum. Fındık üreticisine sahip çıkıp onların derdini anlatacağız. Sayın Cumhurbaşkanımızın bu sorunu çözüme kavuşturacağına inanıyorum."

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sarayın, Önünde, Yatarım, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı