Haber Detayı
08 Kasım 2018 - Perşembe 23:36 Bu haber 3908 kez okundu
 
Sayıştay, Tayland Gezisini Çözemedi !
Ordu Büyükşehir Belediyesi, ‘Mahalle Yollarında Toprak İşleri, Sanat Yapıları ve Üst Yapı İşlerini incelemek üzere’ personelini Tayland ve Dubai’ye gönderdi. Ancak geziye giden personelin görev alanları, gezinin amacı ile uyuşmadı. Sayıştay bu çelişkiyi raporlarına yansıttı ve “Personel ve Meclis üyelerinin teknik bir konuda eğitime gönderilmesindeki amacın ne olduğu anlaşılamamıştır” dedi.
SİYASET Haberi
Sayıştay, Tayland Gezisini Çözemedi !

Ordu Büyükşehir Belediyesi’ne ait Sayıştay denetim raporunda ‘teknik gezi’ ayrıntısı göze çarptı. 2017 yılında teknik eğitim gezisine gönderilen personel listesine göre 15-19 Şubat 2017 tarihlerinde Toplu Taşıma Dairesi Başkanı, Zabıta Şube Müdürü, iki Belediye Meclis Üyesi ve bir yönetici asistanı, Tayland’a gönderilmiş.

Ordu Büyükşehir Belediyesi, toprak işleri, sanat yapıları ve üst yapı işleri yaptırmak amacıyla ihaleye çıkmış ve 309 milyon TL’ye Cengizler Yol Yapı, CNG Yapı ve Sanayi, Musfalt Madencilik Limited Şirketi Ortak girişimi ile sözleşme imzalamıştı. Sözleşmeye, Belediyenin belirlediği 10 personelin yurtdışı teknik eğitim gezisine gönderilmesi ve gezi masraflarının da şirket tarafından karşılanması maddesi de konulmuştu.

Raporda ilgili kısım Sayıştay denetçileri tarafından şöyle ifade edildi: “2017 yılı içerisinde yapılan yurtdışı görevlendirmelerine bakıldığında, yurtdışı T.C. Sayıştay Başkanlığı Ordu Büyükşehir Belediyesi 2017 Yılı Sayıştay Düzenlilik Denetim Raporu 18 teknik eğitim gezisine giden personelden bir kısmının görev alanları ve tanımları ile teknik eğitim muhteviyatı arasında çelişki olduğu görülmüştür. Şöyle ki; aşağıda tabloda belirtilen görev unvanına sahip personelin ve Meclis üyelerinin tamamen teknik olan bir konu ile eğitime gönderilmesindeki amacın ne olduğu anlaşılamamıştır.”

Kaynak: (Ordu Net Haber) - Ordu Net Haber Editör:
Etiketler: Sayıştay,, Tayland, Gezisini, Çözemedi, !,
Yorumlar
Haber Yazılımı