Haber Detayı
14 Temmuz 2020 - Salı 12:19 Bu haber 440 kez okundu
 
Şehidin Babasına Yeni Ev Yapılacak
Ordulu Şehit Salih Altuntaş’ın evi yaptırılıyor.
YAŞAM Haberi
Şehidin Babasına Yeni Ev Yapılacak

 Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel Şehit Babası Kenan Altuntaş’ın evinin 8 aydır yapılmaamsını TBMM’de gündeme getirdi.

 

Adıgüzel’in açıklamalarından sonra Ordu Valisi Tuncay Sonel sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, yeni ev yapılacağını duyurdu.

 


Uzman Çavuş Salih Altuntaş 14 Temmuz 2014 tarihinde Hakkari’de şehit düştü. Şehit askerin babasının Aybastı Uzundere Mahallesi’ndeki eski ve dökük evi kamuoyunda dikkat çekti.

 


Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, 8 aydır şehit babasının evinin yapılmadığını TBMM’de gündeme getirdi. Adıgüzel’in açıklaamsından sonra İçişleri Bakanlığı ve Ordu Valiliği harekete geçti.

 


Adıgüzel gelişmelerle ilgili şunları söyledi; “Ordu'nun son şehidi Salih Altuntaş'ın evi 1 yıldır yapılmamıştı. TBMM'de de dile getirdim. Bugün Sözcü gazetesi de gündeme getirdi. Yeni Ordu valimizin de hızlı bir şekilde duruma olumlu tepki vermesini de Ordu adına umutlu buluyorum. İçişleri bakanı Süleyman Soylu Şehit Salih'in babasını arayarak evin 3 ay içinde tadilat da değil yeniden yapılacağı sözünü vermiş. Bunun da takipçisi, kimsesizlerin kimsesi, Ordu'nun da Turkiye'nin de gözü, kulağı, sesi olmaya devam edeceğiz.”

 


3 ay içerisinde bitirilecek.

 


Konuya ilişkin Ordu Valisi Tuncay Sonel sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı;

 


Ordu /Aybastı ilçemizdeki Şehidimiz Salih Altıntaş Evladımızın Babası Kenan Amca ile  köydeki evinin tamiratı için konuşulmuştu. Konuyla ilgili Bakanlığımız ile görüşülüp  yeni ev yapımı planlanmıştı.İnşallah 3 ay içerisinde de bitirilecek.Şehitlerimize rahnet ve dua ile.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Şehidin, Babasına, Yeni, Ev, Yapılacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı