Haber Detayı
09 Ağustos 2018 - Perşembe 10:54 Bu haber 1388 kez okundu
 
Siyasiler Sel Afetini Değerlendirdiler
Ordu’da yaşanan son zamanları en büyük sel felaketinin ardından siyasilerden açıklamalar geldi.
GÜNDEM Haberi
Siyasiler Sel Afetini Değerlendirdiler

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Seyit torun ve Ordu milletvekili Cemal Enginyurt bölgedeki afetle ilgili basın açıklaması yaptılar.

CHP’Lİ VEKİL: AFET BÖLGESİ ÇIKARILMALI

 

CHP’li Seyit Torun şunları söyledi: “Bütün vatandaşlarımıza geçmiş olsun diyorum. Tabi sonuçta Ağustos ayı Karadeniz bölgesi için özellikle sel konusunda bir tehdit ayı. Bu geçtiğimiz yıllarda da oldu. Allah’tan can kaybı yok. Ama geçmişte çok acı can kayıplarıyla da bu süreci yaşadık. Biz Meclis’te de özellikle bir afet haritası çıkarılması için de soru önergeleri verdik. Karadeniz artık bilimsel olarak kanıtlanmasa da küresel ısınmayla karşı karşıya. Ağustos ayında felaketi yaşamamamız için afet hazırlamamız gerektiğini, değiştirilen dere yataklarıyla ilgili çalışma yapılması gerektiğini söylemiştik. Tekrar ifade etmek istiyorum bu üzerinden siyaset yapacağımız bir şey değil. Bir an önce Karadeniz bölgesi için afet haritası çıkarılıp bütün dereler değerlendirilmeli. Çünkü derelerin regülatörler marifetiyle yatakları değişti, yapılaşmaya açıldı ve bazı yerlerde üstü kapandı. 500 yıllık su debileri de göz önüne alınarak mutlaka yeniden revize edilmeli.”

MHP’Lİ ENGİNYURT: KORKUNÇ BİR AFET

 

MHP’lİ Cemal Enginyurt da şöyle konuştu: “Hakikaten korkunç bir afet. Can kaybı olmaması sevindirici. Lakin mal kaybı çok yüksek derecede. Özellikle harmanda olması sebebiyle fındıklarda büyük bir kayıp oluştu. Felaket şekilde akan sular üreticinin fındığını alın terini alıp götürdü. Can kaybı olmamasına sevinirken, bütün umudu dalda olan ve hükümetten gelecek bir fiyat beklentisi içerisinde gün geçiren insanımız maalesef bugünkü büyük afetle birlikte ekonomik bir afet de yaşamış oldu. Bundan dolayı ben Fatsa, Ünye’ye geçmiş olsun dileklerimi ifade ediyoruz. ”

 

Kaynak: (Ünye Net) - Ünye Net Haber Editör:
Etiketler: Siyasiler, Sel, Afetini, Değerlendirdiler,
Yorumlar
Haber Yazılımı