Haber Detayı
02 Kasım 2019 - Cumartesi 21:36 Bu haber 627 kez okundu
 
Sokaktaki eforu sahada gösterselerdi...
Ünye 1957 Spor’da kaos iddialarına yönelik basın açıklaması yapan Kulüp Başkanı Hamza Alp, “İddia sahipleri sokakta gösterdikleri bu eforu sahada sarf etselerdi, Ünye 1957 Spor bu durumda olmazdı” dedi.
SPOR Haberi
Sokaktaki eforu sahada gösterselerdi...

Son zamanlarda Ünye 1957 Spor’da kaos iddiaları gündeme gelmiş, takımda forma giyen 4 futbolcu kulüpten ayrıldıklarını duyurmuştu. Kulüpten ayrılan futbolcular Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney ve Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ile görüşmüş, iddialarını dile getirmişlerdi.

Sokaktaki eforu sahada gösterselerdi

Bunun üzerine Kulüp Başkanı Hamza Alp iddialara yönelik basın açıklaması yaptı.

Alp açıklamasında iddiaların asılsız olduğunu ifade ederek, “İddia sahipleri bu eforu sokakta değil sahada sarf etselerdi Ünye 1957 Spor bu durumda olmazdı” dedi.  

Alp açıklamasında, “Yönetim kurulu bir karar almıştır takım içinde uyumsuz gördüğü, performansını düşük gördüğü kişileri süresiz kadro dışı bırakmıştır. Bu sürenin uzunluğu yine yönetimin inisiyatifindedir. Bu kadro dışı kalan arkadaşlar son iki gündür kamuoyunu meşgul etmişlerdir. Hatta bazı kişileri ziyarete gitmişlerdir. İki gündür yaptıkları performansı sahada gösterselerdi, takım bu durumda olmazdı. Ben buna eminim. Çünkü sokakta gayet güzel efor sarf ediyorlar.”dedi.

İki kez prim ödemesi yaptık

3-5 kişinin söylemi ile istifa etmeyeceklerini ifade eden Alp, “Biz görevi devraldığımızda İstanbul kanadı ile yola çıkmıştık. Ancak ne yazık ki Afyon kampından sonra bu birlik ve beraberlik dağılmıştır. İstanbul kanadı istifa ettiğini söylemiştir. Biz de Ünye 1957 Spor’u yarı yolda bırakmamak adına çalışmalarımızı sürdürdük. Gelinen noktada maaşlarını alamadıklarını söylüyorlar. Biz hiçbir futbolcumuza transfer parası vermedik. Durumumuz belliydi. Galibiyet ve beraberliğe prim var, dedik. Galibiyet ve beraberlik olmamasına rağmen futbolculara iki kez prim verdik.

Kimse aç kalmadı, üç öğün yemek çıkıyor

Aç kaldıklarını söylemişler. Bizim burada mutfağımızda 3 öğün yemek çıkıyor. Mutfakta bir kişi istihdam ederek futbolcularımızın yemek ihtiyacını kesintisiz karşıladık. Karşılamaya da devam ediyoruz. Diğer söylenen iddiaların hepsi asılsızdır. İstifa! Evet biz de istifa etmesini biliyoruz. Kongre kararı almasını biliyoruz. Ama bunların yeri ve zamanı var. 3-5 kişinin istifa et demesiyle istifa etmeyiz ” diye konuştu.

Sedat Eren aracılığı ile takımı bölmek istiyorlar

 

1957 Spor kaptanı İsmail Karayiğit ise konuşmasında, “Öncelikle yönetimimize ve takım arkadaşlarıma dik duruşlarından dolayı teşekkür ediyorum. Hiç kimsenin yanlış düşüncelerine iştirak etmediler, bizim yanımızda durdular. Ünye 1957 Spor amatör bir kulüp, bütün genç arkadaşlar buraya mücadele etmeye geldiler. Kimsenin derdi burada para pul değil. Kimse 1957 Spor’dan büyükte değil. Burada hepimiz 1957 Spor için varız. Diyorlar ki kulüpte su yok, yemek yok. Her şey dört dörtlük değil ama hiç kimse aç da kalmadı, açık da kalmadı. Herkes elinden geleni, cebinden geleni ve bulabildiği her şeyi buraya getirip bizimle paylaşıyor. Biz burada bir aileyiz, bu aileyi de bölmeye kimsenin gücü yetmez. Kadro dışı kalan arkadaşlarımız, buradan ayrılan Sedat Eren adlı menajer var. Onun aracılığı ile bu takımı bölüp yok edip, öne yönetimi daha sonra kulüp için faydalı olan herkesi yok etmeye çalışıyorlar.”dedi. 

Kaynak: (Ünye Kent) - Ünye Kent Editör:
Etiketler: Sokaktaki, eforu, sahada, gösterselerdi...,
Yorumlar
Haber Yazılımı