Haber Detayı
17 Ekim 2019 - Perşembe 23:52 Bu haber 531 kez okundu
 
Temiz, fiyatların sabitlenmesine tepki gösterdi
SP Ordu İl Başkanı Av. Erkan Temiz, serbest piyasada fındık fiyatlarının sabitlenmesine tepki göstererek, “Bu gidişin sonunda bu topraklar emperyalist sermayenin eline geçecek” dedi.
GÜNDEM Haberi
Temiz, fiyatların sabitlenmesine tepki gösterdi

Saadet Partisi (SP) Ordu İl Başkanı Erkan Temiz, fındık fiyatlarının serbest piyasada sabitlenmesinin nedenini izlenen yanlış yöntemler olduğunu söyledi. Haftalardır fındık fiyatının serbest piyasada 15.25 TL olarak sabitlendiğini kaydeden Temiz, “Gerek hasat öncesi, gerekse hasat zamanı ve sonrasında izlenen yanlış yöntemler, serbest piyasada fındık fiyatlarının yükselmesini engelledi. Zaten amaç da buydu. Rekolte tespiti, maliyet hesabı yanlış yapıldı. Fındıkta gerek üretim, gerek pazarlama, gerekse dünya piyasasında fındığın yeri konusunda Tarım Bakanlığına yanlış bilgiler aktarıldı” diye konuştu.

Borsa hedef gösterilip gerçekler gizlendi

Temiz, “Maliyetine fiyat açıklayan TMO'ya alkış tutulurken, kanunun verdiği görevi yapan ticaret borsası hedef gösterilip gerçekler gizlendi. Basiretsiz, ferasetsiz yöneticiler rollerini oynadı. Herkes kaderine razı edildi. Şimdi piyasada çıt çıkmıyor. İzledikleri basiretsiz politikalarla emperyalist sermayenin hizmetkârı olanlar biliniz ki bu emperyalist işgal, gün gelecek sizi de yok edecek. Yani ne yerli tüccar kalacak, ne sanayici, ne de manav kalacak. Bu gidişin sonunda bu topraklar emperyalist sermayenin eline geçecek ve herkes bu sermayenin asgari ücretli köleleri olacak” ifadelerinde bulundu.

Kaynak: (Olay) - Ordu Olay Editör:
Etiketler: Temiz,, fiyatların, sabitlenmesine, tepki, gösterdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı