Haber Detayı
08 Ağustos 2018 - Çarşamba 09:59 Bu haber 1854 kez okundu
 
Tercihte kafası karışan buraya gelsin!
Ünye Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürlüğü (RAM), Ünye UNİPORT AVM giriş katında Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) Tercih Danışmanlığı hizmeti vermeye başladı.
- Haberi
Tercihte kafası karışan buraya gelsin!

Ünye RAM Rehberlik Hizmetleri Bölüm Başkanı Yunus Doğru, gazetemiz muhabirine yaptığı açıklamada, 2018 yılında değişen üniversite sınavı ve üniversite programlarına geçiş sistemi sonrasında öğrencilere üniversite için tercih danışmanlığı hizmeti vermeye başladıklarını söyledi.

Komisyonun UNIPORT AVM’nin giriş katında 7-14 Ağustos tarihleri arasında hizmet vereceğini belirten Doğru, üç kişinin öğrencilere yardımcı olduğunu ifade etti.

Kafası karışık olan öğrenci ve velisini bilgilendirmek için standa davet eden Yunus Doğru, şu açıklamayı yaptı:

“Öğrenciler daha önce birçok puan türünde programlara erişiyorlardı ama bu sene sayısal, sözel, eşit ağırlık ve dil puanıyla lisans programlarına erişebilecek. Daha önce YGS 1, 2, 3, 4, 5 ve 6 şeklinde programlanan önlisans programlarına öğrenciler bu sene sadece TYT puanlarıyla geçiş yapabilecek. Bu kapsamda öğrencilerimizin ve velilerimizin kafası oldukça karışık. Bizler Ünye Rehberlik Danışma Merkezi olarak öğrencilerimize bu süreci daha iyi yönetmeleri için gerekli yardımları ve rehberlik hizmetini sunmaktayız.”

Ünye RAM Tercih Danışmanlığı hizmeti 10.00 -17.00 saatleri arasında veriliyor.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tercihte, kafası, karışan, buraya, gelsin!,
Yorumlar
Haber Yazılımı