Haber Detayı
07 Ekim 2019 - Pazartesi 23:55 Bu haber 604 kez okundu
 
Tıp Fakültesi için 400 dönüm yer
Ordu Üniversitesi'nin kuruluşundan bu zamana geçen 13 yıldır yer olmadığı için yapılamadığı belirtilen Tıp Fakültesi için 400 dönüm yer olduğu belirtildi.
GÜNDEM Haberi
Tıp Fakültesi için 400 dönüm yer

Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan, üniversitenin hemen üst tarafında 400 dönümlük müsait arazi olduğuna işaret ederek, sorunun çözülmesinde, siyasilerimize, devletimizi yöneten iradeye yardımcı olmak istediklerini söyledi.

Ordu'da yer sorunu yaşayan hastanenin, uygun görülmesi takdirde üniversite kampusu içerisindeki yaklaşık 400 dönümlük araziye yapılabileceğini ifade eden Rektör Ali Akdoğan, "Eğer devlet büyüklerimiz Ordu'nun dinamikleri, uygun görürse hastane buraya yapılabilir." dedi.

"Ordulu kardeşlerimiz sağlık için farklı illere gitmek zorunda kalmasın"

 

Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan şu ifadelere yer verdi: "Sağlıkla ilgili de 'neden benim Ordulu kardeşim, Samsun'a, Trabzon'a, Ankara'ya ve İstanbul'a gitmek zorunda kalsın? Ben buna hiç gerek olmadığını düşünüyorum. Dolayısı ile ben hem mekan anlamında, hem de doktorlarımızın sayılarının arttırılmasını, doktorların burada daha iyi hizmet vermelerini ve şartlarının daha iyi olabilmesi için çobanlık yapan kardeşimden, Ordu'da en yetkili büyüklerimiz oluncaya kadar el birliği, gönül birliği ve iş birliği ile bu şehrimize hizmet etmek için buradayız. Niyetimiz samimi ve iyi niyettir, Ordu'yu geliştirmek ve daha ileriye götürmektir." 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tıp, Fakültesi, için, 400, dönüm, yer,
Yorumlar
Haber Yazılımı