Haber Detayı
08 Eylül 2020 - Salı 13:33 Bu haber 299 kez okundu
 
Tüm Hastanelerin Pandemi Hastanesi Olması Yanlıştır
Ordu Tabipler Odası Başkanı Uz.Dr. Ali Çoşkun”Bir ilde tüm hastanelerin pandemi hastanesi olması fikri son derece yanlış ve mahsurludur”dedi.
GÜNDEM Haberi
Tüm Hastanelerin Pandemi Hastanesi Olması Yanlıştır

Sosyal Medya hesabından açıklamada bulunan Ordu Tabipler iOdası Başkanı Uz.Dr. Ali Coşkun, şunlara değindi: 

 

Pandemi bize çok önemli tecrübeler kazandırdı.


En önemli vakalardan biri de tüm hastaneler pandemi hastanesi olduğu durumda, kronik rahatsızlıkları veya yeni başlayan corona haricindeki hastalıkları nedeniyle mağdur olan hastalarımızın, corona bulaşı olmasın diye hastanelere gitme korkusundan gitmedikleri ve diğer rahatsızlıklarını daha kötü evreye taşıdıkları gerçeğidir.

 


Oysa bunu önlemenin en kolay yolu Bir ilde özel ve Kamu tüm hastanelerin 60'ını pandemi hastanesi yapmak, 40'nı da temiz hastane olarak bırakmak aynı zamanda rezerv hastane olarak elde yedek olarak tutmaktır. Böylece hem pandemi daha kontrollü yönetilir hem de pandemi nedeniyle diğer kronik ve ciddi hastalıklar da ihmal edilmez.

 


Şunu unutmamak lazım : Toplum sağlığı bir bütün olarak korunmalıdır. Mevcut pandemi ile savaşıldığı kadar, diğer hastalıklar da ( hipertansiyon, felç atakları, kalp krizleri, kalp yetmezliği, apandisit, tümör teşhisleri vs. ) ihmal edilmemelidir.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tüm, Hastanelerin, Pandemi, Hastanesi, Olması, Yanlıştır,
Yorumlar
Haber Yazılımı