Haber Detayı
20 Nisan 2018 - Cuma 10:14 Bu haber 2664 kez okundu
 
“Türk Milleti 25 Haziran sabahı güneşle uyanacak”
MHP eski Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, genel seçimlerin erkene alınmasına ilişkin yaptığı açıklamada, “Sayın Bahçeli’nin sözü sözümüzdür, Türk Milleti 25 Haziran sabahı inşallah aydınlık bir güneşle uyanacak.” dedi.
SİYASET Haberi
“Türk Milleti 25 Haziran sabahı güneşle uyanacak”

Enginyurt, “Sayın Recep Tayyip Erdoğan Türk Milleti’nin ve bizlerin ortak adayıdır. Biz ülkücüler bu zamana kadar verdiğimiz her sözün arkasında durduk, bu sözün gereği olarak Türkiye’de karışıklık yaratmak isteyen problem çıkarmak isteyenlerin karşısında Türk Milleti 25 Haziran sabahı inşallah aydınlık bir güneşle uyanacak.” diye konuştu.

MHP 21. Dönem Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, MHP Ordu İl Başkanı Köksal Yılmaz ve yönetim kurulu üyeleri MHP Ünye İlçe Teşkilatı’nı ziyaret ettiler.

Teşkilatı binasında gerçekleştirilen basın açıklamasında konuşan MHP 21. Dönem Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, MHP’nin adayının Recep Tayyip Erdoğan olduğunu vurguladı.

-“Amaç, cumhur ittifakının zarar görmemesi”-

MHP 21. Dönem Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, seçimin öne alınmasının nedeninin yerel seçimlerin ardından oluşabilecek kırgınlık ve küskünlüğün önüne geçilmesi ve cumhur ittifakının bozulmaması olduğunu ifade ederek, “Biz Milliyetçi Hareket Partisi olarak seçimin zamanında yapılmasını istiyoruz ama süreç gösterdi ki bir yerel seçim sonrasında yapılacak olan genel seçim ittifakın ruhuna zarar verir. Takdir edersiniz ki yerel seçimde her parti kendi adayına çalışacak. İster istemez kırgınlıklar, küskünlükler olacak. Bu kırgınlık ve küskünlük ittifakın ruhuna zarar verir diye düşündük. Genel seçimin yerel seçimden önce olmasının nedeni aramızdaki muhabbetin bozulmaması, Cumhur ittifakının zarar görmemesidir.” dedi.

-“Türkiye’de bir kurtuluş mücadelesi başlatacaklarını söylüyorlar”-

Türkiye üzerinde oyunlar oynandığını ifade eden Enginyurt, seçim sürecine ilişkin şu açıklamayı yaptı; “24 Haziran genel seçimleri Türk Milleti’ne başta Ünye’miz olmak üzere hayırlı uğurlu olsun. Hepinizin bildiği gibi Türkiye dört bir koldan köşeye sıkıştırılmak istenen, iç ve dış güçler tarafından bölünmek istenen bir ülke olarak bütün olumsuzluklara rağmen ayakta durmaya çalışan ve bu noktada da Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanının ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin vermiş olduğu destekle ayakta durduğunu bütün dünyaya ispat eden bir ülke olarak çok önemli bir süreçten geçiyor. ABD başta olmak üzere, Avrupa Birliği ve NATO Türkiye’yi kurtarmaya talip oldular. ‘Irak’ı Saddam’dan kurtarırsak ülke kurtulur’ dediler, Irak paramparça oldu. Libya’da ‘Kaddafi’den ülkeyi kurtarmaya çıktık, Kaddafi diktatör’ dediler Libya paramparça oldu. Bu güçler Türkiye’yi de Recep Tayyip Erdoğan’dan kurtaracaklar güya bunun için oyun üstüne oyun kuruyorlar. İlk oyunlarını gezi eylemleri ile kurdular, başaramadılar. Arkasından 15 Temmuz’u yaptılar. Allah genel başkanımızdan razı olsun, dik duruşu ile birlikte ülkücülerin ve Türk milletinin ortak desteği ile bu kanlı darbe engellendi. Sonrasında 1 Kasım tarihinde Milliyetçi Hareket Partisine oyun oynadılar, ülkücüler ve MHP’liler bu oyunu bozdular. Şimdide Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı bahane ederek sözde Türkiye’ye yardım edeceklerini söyleyerek CHP, HDP ve kötü partiyi kullanarak Türkiye’de bir kurtuluş mücadelesi başlatacaklarını söylüyorlar. Emin olun ki Recep Tayyip Erdoğan’dan ülkeyi kurtarmak değil dertleri, tek dertleri Türkiye’yi bölmek. İşte bunun için MHP’nin Genel Başkanı Devlet Bahçeli yeni Cumhurbaşkanlığı sistemi içerisinde aday çıkarmayacağımızı, Türk Milleti’nin arzu ve istikametleri doğrultusunda adayımızın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olduğunu söyledi. Sayın Bahçeli’nin sözü sözümüzdür, Sayın Recep Tayyip Erdoğan Türk Milletinin ve bizlerin ortak adayıdır. Biz ülkücüler bu zamana kadar verdiğimiz her sözün arkasında durduk, bu sözün gereği olarak Türkiye’de karışıklık yaratmak isteyen problem çıkarmak isteyenlerin karşısında Türk Milleti, 25 Haziran sabahı inşallah aydınlık bir güneşle uyanacak.”

-“Birliktelik Ordu’ya ve ülkemize hayırlı olsun”-

Basın toplantısında konuşan Milliyetçi Hareket Partisi Ordu İl Başkanı Köksal Yılmaz, MHP teşkilatlarının durmaksızın çalıştığını, 24 Haziran’da “Cumhur İttifakı”nın iktidar olacağını ifade ederek şunları söyledi:

“Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanımız Doktor Devlet Bahçeli ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ay yıldız birlikteliği öncelikle ülkemize, Ordu’muza ve Türkiye’mize hayırlı olsun. Milliyetçi Hareket Partililer olarak bizler oturan bir teşkilat değil, her gün sahada olan bir yapı ile 19 ilçemiz ve bütün teşkilatlarımız her gün sahada olarak Türk Milleti’ne Milliyetçi Hareket Partilileri ve ülkenin gidişatını anlatan bir yapı ile çalışıyoruz. İnşallah 24 Haziran Türk Milleti’nin birlikteliğine beraberliğine, Avrupa ve FETÖ’nün yanında olan bir hareket olarak Türk Milleti’nin huzuruna çıkıyoruz. Bu seçimler çok önemli. 7 Haziran ve 1 Kasım sürecinden sonra Milliyetçi Hareket Partisi’nin üzerinde oynanan oyunu bozan yine Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilatları oldu. Bu dik duruşla Türk Milleti’nin birlik ve beraberliği için tek yürek olduk. İnşallah bu seçimle Türk Milleti’nin birlik ve beraberliği olur. İnşallah çıktığımız bu kutlu yolda Türk Milleti’nin Avrupa’ya karşı dik duruşunu sağlayan bir yapı ile siyaset yapar, 24 Haziran’da Milliyetçi Hareket Partisi ve AK Parti’nin cumhur ittifakı iktidar olur.”

Toplantıda son olarak söz alan Milliyetçi Hareket Partisi Ünye İlçe Başkanı Fazlı Yüksel, 24 Haziran 2018 genel seçimlerinin vatana, millete, devlete ve Ünye’ye hayırlı olması dileğinde bulundu. 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Türk, Milleti, 25, Haziran, sabahı, güneşle, uyanacak”,
Yorumlar
Haber Yazılımı