Haber Detayı
19 Nisan 2018 - Perşembe 14:01 Bu haber 2501 kez okundu
 
“Türkiye Cumhuriyeti tek adam yönetiminden kurtulacak”
Cumhuriyet Halk Partisi Ünye İlçe Başkanı İsa Maral, cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinin 24 Haziran’a alınmasına ilişkin yaptığı açıklamada, “Türkiye Cumhuriyeti, tek adam yönetiminden kurtulacak.” dedi.
SİYASET Haberi
“Türkiye Cumhuriyeti tek adam yönetiminden kurtulacak”

Maral, yapılacak olan erken seçime hazır olduklarını ifade ederek, “Bütün her şey de gösteriyor ki 24 Haziran’da Türkiye Cumhuriyeti tek adam yönetiminden kurtulacak. Yeniden çok partili, demokratik, laik, kuvvetler ayrılığı tesis edilmiş Türkiye’yi, Cumhuriyet Halk Partisi öncülüğünde 24 Haziran’dan sonra yeniden inşa edeceğiz.” diye konuştu.

 

Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinin 24 Haziran 2018 tarihine alınmasına ilişkin basın açıklaması yapan CHP Ünye İlçe Başkanı İsa Maral, seçime en hazır partinin Cumhuriyet Halk Partisi olduğu söyledi.

-“CHP, her yönüyle seçime en hazır olan parti”-

Cumhuriyet Halk Partisi’nin il ve ilçe teşkilatları olarak seçime hazır olduğunu belirten Maral, “Türkiye’de gündem çok hızlı değişiyor. İki gün önce Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli ’nin meclis grubunda yaptığı konuşma ile Türkiye’nin gündemi birden bire değişti. 2019 yılı Aralık ayında yapılması düşünülen Milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı seçimleri 24 Haziran’a alındı. Bu anlamda bizde yoğun bir gündemin içerisine girdik. Cumhuriyet Halk Partisi olarak, genel merkezinden ilçelere kadar, bütün teşkilatları ile yapılacak olan seçime en hazır partinin Cumhuriyet Halk Partisi olduğunu açık yüreklilikle söylüyorum. Bunu partinin yetkili organları, genel başkanı, merkez yönetim kurulundaki genel başkan yardımcıları, partinin meclis başkan vekilleri de bütün samimiyetleri ile söylediler. Cumhuriyet halk partisi her yönü ile seçime en hazır olan parti.”dedi.

-“Sıkıntı iktidar bileşenlerinde”-

Cumhuriyet Halk Partisi olarak seçim çalışmalarının hızla devam ettiğini, herhangi bir sıkıntılarının olmadığını ifade eden Maral, sıkıntının AKP ve MHP’nin parti olarak Türkiye’nin yönetim yükünü taşıyamayacak olmalarından kaynaklandığını ileri sürerek şöyle konuştu:

“Partinin genel merkezinden, 36. genel kurul öncesinden başlayan bir süreçle biz sandık kurullarımızı, sandık görevlilerimizi, müşahitlerimizi, seçimde yapacağımız alan çalışmaları ilgili tespitlerimizi de hazır şekilde tutuyoruz. Burada bir sıkıntımız yok. Burada sıkıntı olan telaşla seçimi 2 aylık bir süreye sıkıştırmak isteyen iktidar bileşenleridir. İktidar bileşenleri AK Parti ile MHP’nin koalisyonu tarafından yönetiliyoruz, resmi olmasa da. O anlamda da onların çok büyük bir sıkıntı gözleniyor. Sıkıntı ise bir buçuk yıl daha yükü taşıyacak, bu işi götürecek takatimiz yoktur diyorlar. Bu beyanatta ciddi bir şekilde iktidar partisinin panik içinde olduğunu ve son anda olağanüstü hal koşullarının içinde seçimlerde muhalefete yapılacak olan kısıtlamalarla bazı partileri seçime sokmama yönündeki davranışlarıyla önümüzdeki seçimi kazanacaklarını düşünüyorlar. Bütün her şey de gösteriyor ki 24 Haziran’da Türkiye Cumhuriyeti tek adam yönetiminden kurtulacak. Yeniden çok partili, demokratik, laik, kuvvetler ayrılığı tesis edilmiş Türkiye’yi, Cumhuriyet Halk Partisi öncülüğünde 24 Haziran’dan sonra yeniden inşa edeceğiz. Cumhuriyet Halk Partisi bu kadar kesin neden konuşuyor derseniz, 4 yıl önceki cumhurbaşkanlığı seçimini düşünürsek, şimdiki cumhurbaşkanı yüzde 60-70 ile cumhurbaşkanlığını kazanmış değil. İlk turda yüzde 51,7’lik bir oy oranı ile seçimi kazandı. Yani kıl payı kazanılmış bir seçim. Geçen seçimden itibaren tek kişi yönetiminin Türkiye’ye verdiği tahribatın ne denli büyük olduğunu halkımızda çok iyi bir şekilde görüyor. Bunu da en son 16 Nisan’da yapılan referandumda 30 büyükşehir’in 18’inde hayır bileşenleri seçim kazandı. Zaten bütün telaşları da bundan kaynaklanıyor. Eğer 2019 Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlerin sonuna bu seçimleri bırakmış olsalardı çok büyük bir hezimete uğrayacaklardı. Şimdi de uğrayacaklar. Bunu görmeye cesaret edemediler. Çok erken bir seçim yaparsak bu işi belki kurtarabiliriz şeklinde, birazda olağan üstü hal ile muhalefete propaganda yapma şartlarını azaltırız diye düşünüyorlar. Her şeyden önce şunu belirtiyorum, biz OHAL yokmuş gibi bir seçim kampanyası düzenleyeceğiz. Olağan üstü halin uygulanma nedeni FETÖ ile mücadeleydi. Seçimde muhalefeti engellemek amaçlı değil.” 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Türkiye, Cumhuriyeti, tek, adam, yönetiminden, kurtulacak”,
Yorumlar
Haber Yazılımı