Haber Detayı
22 Eylül 2018 - Cumartesi 07:19 Bu haber 3468 kez okundu
 
Ünye 1957 Spor’dan Yeni Sezon Öncesi Tanışma ve Kaynaşma Yemeği
Ünye 1957 Spor futbolcuları, teknik heyeti ve yöneticileri sezon öncesi moral yemeğinde bir araya geldiler.
SPOR Haberi
Ünye 1957 Spor’dan Yeni Sezon Öncesi Tanışma ve Kaynaşma Yemeği

Altınordu deplasmanı ile başlayacak sezon öncesi tanışma ve kaynaşma programında futbolcular ve yöneticiler şampiyonluk parolası ile yola çıktıklarını ifade ettiler.

Sporculara moral ve motivasyon amacıyla Atatürk Parkı Sosyal Tesislerinde düzenlenen yemeğe Ünye İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Aydın Kuyumcu, Ünye Kent Konseyi Başkanı Musa Özgür Kıroğlu, Ünye Ziraat Odası Başkanı Osman Sarıkahraman, Ünye 1957 Spor Basın Sözcüsü Erhan Eren, Ünye 1957 Spor Başkanı Abdullah Sarı,  teknik heyet, sporcular katıldı.

Ünye İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Aydın Kuyumcu yeni sezonun Ünye 1957 Spor’a hayırlı olmasını dilerken antrenman yapılacak saha hakkında şu bilgileri verdi; Futbolcu arkadaşlarımıza 2018-2019 sezonunda şampiyonluk bayrağını alıp hep birlikte mutlu mesut sezonu kapatacağız. Bu duygu ve düşünce içerisinde buradayız. Gençlik hizmetleri müdürlüğü ve personeli olarak buradayız. Malum bir doğal afet yaşadık tesislerimizde bir hasar oluştu. Kaymakam ve belediye başkanımızın desteği ile ekipman olarak olsun, araç gereç olsun her zaman yanımızda oldular. Cevizdere’deki antrenman sahası pazartesi günü başlayacak. Çeşitli materyallerimiz var. Bu materyalleri size belki yabancı değil. Kum ve silindir ile sizin ek sahanızı 10-15 gün içerisinde normal bir standarda getirmeyi planlıyoruz.”

Ünye Kent Konseyi Başkanı Musa Özgür Kıroğlu, “Ünye spor sadece benim duygularım ile değil Ünyelilerin duyguları ile bir futbol takımı değil aynı zamanda bir Ünye değeri. Bir Ünyeliler değeri çok sever ve sahip çıkarız. Dolayısıyla siz Ünye’nin değerini ne kadar canlı  başarılı durumlara getirirseniz o kadar  mutlu oluruz ve sizlerle beraber çok çok daha birleşir ve güçlenir. Bu sezon en az cezanın yendiği, en az cezalı duruma düştüğümüz ve çok başarılı sezonun olmasını diliyorum” dedi.

Ünye 1957 Spor Basın Sözcüsü Erhan Eren Ünyespor’un bir parçası olarak doğan Ünye 1957 Spor’un Ünye için önemli bir kulüp olduğunu dile getirerek, “İki kulübün  birleşmesi ile Ünye 1957 Spor’un oluşması aşamasında sadece bana tevdi edilen bir görev neticesinde ben biraz daha ilgileniyorum ama biz bir ekibiz. Bütün şehrin bir başarı beklentisi var. Bu başarı noktasında yalnız değiliz. Sporumuzun birçok başkanı var. Bir gün gelecek ve sizde Ünyespor’un  Eski futbolcuları olacaksınız ve o göğsünüz içinde taşıdığınız armanın içerisinde mutlaka değer olarak sizlerde yer alacaksınız. Hepiniz kendi potansiyelini biliyor. Siz inandığınız zaman yenemeyeceğiniz kimsenin olmadığını  biliyoruz. Arkadaşlar siz şampiyon olun Ünye üstüne düşen görevi yapar ki o potansiyel sizde var. İlk deplasmanımız Pazar günü başlıyor ve ilk 6 haftamız çok zor olacak, zordan kastım ilk hafta favori takımlarla bir arada olacağız” dedi.

Ünye 1957 Spor Başkanı Abdullah Sarı ise “Takım oyunu eğer birbirlerinin hatalarını kapatırsa eğer takım olarak oyunu oynarlarsa gerçekten  başarı her zaman  gelir takı  oyunu yok sistemde bir arıza var arkadaşları arasında bir uyumsuzluk var. Yönetim ve kulübün arasında bir uyumsuzluk var ise bu takımda başarısızlık önde geliyor. Ünye halkı spora çok aşina cumhuriyetin tarihinden beri Ünye’de futbol oynanıyor eski fotoğraflardan görüyoruz. 1957 yılında kurulan bir takımımız var halada devam eden Ünye’nin futbol kültürü çok eski seyirci kültürü ve maça olan ilgi çok güzel. Her maçı kazandığımız zaman şehirde hava değişiyor” diye konuştu.

 

Kaynak: (Ünye Net) - Ünye Net Haber Editör:
Etiketler: Ünye, 1957, Spor’dan, Yeni, Sezon, Öncesi, Tanışma, ve, Kaynaşma, Yemeği,
Yorumlar
Haber Yazılımı