Haber Detayı
19 Mayıs 2018 - Cumartesi 13:22 Bu haber 3008 kez okundu
 
Ünye'de Gençlik Haftası Coşkusu
“15-19 Mayıs Gençlik Haftası” düzenlenen çeşitli müsabakalarla coşku içinde kutlanmaya devam ediyor.
GÜNDEM Haberi
Ünye'de Gençlik Haftası Coşkusu

Ünye’de 15 Mayıs Salı günü Atatürk Anıtı’na çelenç sunumu ve Gençlik Yürüyüşü ile başlayan “15-19 Mayıs Gençlik Haftası” etkinliklerinin ikinci günü etkinlikleri Ünye Şehir Stat’ında karakucak güreşleriyle başlarken, etkinlikler kano gençlik gezisi, wushu, judo ve masa tenisi turnuvalarıyla devam etti.

Üçüncü gün etkinlikleri de Ünye Kapalı Spor salonunda halter müsabakaları, kick boks ve bilek güreşi turnuvalarıyla devam etti.

Ünye Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Aydın Kuyumcu, ‘Gençlik Haftası’ etkinliklerinin dolu dolu devam ettiğini ifade ederek, “Hafta dolayısıyla birçok sportif branşta faaliyetlerimiz var. Bu faaliyetlerimiz içinde olan sosyal ve kültürel mirasımız karakucak güreşleri yapıldı. Karakucak güreşlerinde müsabaka yaptırdığımız gençlerin, derece yapmalarından ziyade kültürel mirasımız olan Ata sporumuz için bir farkındalığı yaratmak istedik. Özellikle halter branşında çalışmamız üç yıldır yapılıyor. Bu üç yılık çalışmalar sonucunda çok güzel sonuçlar aldık. Aldığımız bu sonuçlarda Halter Antrenörümüz Cumali hocamızı tebrik ediyorum. Desteklerinden dolayı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüze teşekkür ediyorum. Halter branşında Spor Bakanlığımızın yaptığı şampiyonalarda Türkiye Şampiyonlukları, Federasyonumuzun düzenlediği organizasyonlarda kızlar kategorisinde Türkiye üçüncülüğü aldık. Erkeklerde dördüncülük, üçüncülük, ikincilik ve Türkiye birinciliği aldık. Ünye’mizde böyle başarılar alındığını gördükçe bizler gururlanıyoruz.” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ünye'de, Gençlik, Haftası, Coşkusu,
Yorumlar
Haber Yazılımı