Haber Detayı
01 Nisan 2019 - Pazartesi 22:43 Bu haber 968 kez okundu
 
Ünye’de “Tavlı” dönem
31 Mart 2019 Yerel Seçimleri’nde AK Parti ve MHP’nin Cumhur İttifakı adayı Hilmi Güler Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı, Hüseyin Tavlı da Ünye Belediye Başkan adayı seçildi.
SİYASET Haberi
Ünye’de “Tavlı” dönem

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin yürürlüğe girmesinin ardından yapılacak ilk yerel seçimlerde Ordulular, 31 Mart Pazar günü sandık başına gitti.

581 bin 352 kayıtlı seçmenin kayıtlı olduğu Ordu ilinde, 144 bin 142 kayıtlı seçmenin bulunduğu Altınordu'dan sonra ikinci sırada 364 sandık ve 93 bin 57 seçmenle Ünye sandık başına giderek oyunu kullandı.

Ünyeli seçmen sandık başına giderek Belediye Başkan adayları AK Parti ve MHP’nin Cumhur ittifakı adayı Hüseyin Tavlı, CHP ve İYİ Parti’nin Millet İttifakı adayı Berkay Torunoğlu, Saadet Partisi’nin adayı Veysel İlhan ve Büyük Birlik Partisi’nin adayı Yunus Zor arasında tercihini yaptı.

Kesin olmamakla birlikte Ünye’de açılan yüzde 87,67 sandık sonuçlarına göre AK Parti ve MHP’nin Cumhur İttifakı adayı Hüseyin Tavlı yüzde 58,18 oy oranıyla seçilirken,  Saadet Partisi’nin adayı Veysel İlhan yüzde 22, 16 oy oranıyla ikinci parti oldu. CHP ve İYİ Parti’nin Millet İttifakı adayı Berkay Torunoğlu yüzde 17,10 oy oranıyla üçüncü parti, Büyük Birlik Partisi’nin adayı Yunus Zor da yüzde 1,18 oy oranıyla dördüncü parti oldu.

- Ünye’nin Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı -

Ünye Belediye Başkan adayı Hüseyin Tavlı, 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri’nde aldığı oylarla yeni başkan oldu.

Sandıkların büyük bölümünün açılmasıyla kesin olmayan sonuçlara göre Belediye Başkanı olan Hüseyin Tavlı, Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan partililere AK Parti Ünye İlçe Teşkilatı’nın balkonundan konuşma yaparak teşekkür etti. 

Belediye Başkanlığı sıfatıyla ilk konuşmasını yapan Hüseyin Tavlı, bu heyecana ve bu mutluluğa ortak olan tüm AK Parti ve MHP kademeleriyle, seçmenlere teşekkür etti.

-“Bu heyecanı yaşattığınız için hepinize teşekkür ediyorum” -

Belediye Başkanlığı için çıktığı bu kutlu yolda zafere giderken yanında olanlara teşekkür ettiğini ifade eden Tavlı, “2019’un 19 Ocak tarihinde çıkmış olduğumuz bu serüvende gece gündüz demeden, çalmadık kapı, sıkmadık el bırakmadan, değerli dava arkadaşlarımız ve Cumhur İttifakımızla birlikte çalıştık. Allah’a şükürler olsun sizlerin, siz değerli Ünyelilerin de teveccühüyle de birlikte bugün bize bu heyecanı yaşattığını için hepinize teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

-“Söz veriyorum” -

Tavlı, Ünye’nin ve Ordu’nun önceki seçimlerde olduğu gibi bu seçimde de AK Parti’ye desteğini gösterdiğini vurgulayarak, şunları söyledi:

“Sayın Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımızı çıktığımız bu süreçlerin hiç birinde Ünye olarak, Ordu olarak bu zamana kadar nasıl yanlız bırakmadıysak, en güçlü şekilde destek verdiysek, Allah’a şükürler olsun 31 Mart 2019 yani bugün yine hem Ünye’den, hem de Ordu’dan güçlü bir destek veren siz değerli hemşerilerime teşekkür ediyorum. Bizleri mahcup etmediniz. Hepiniz sağ olsun, Allah razı olsun diyorum.”

-“127 bin Ünyelinin başkanı olmaya ve hizmet edeceğimizin sözünü veriyorum”-

1 Nisan’da devralacağı Belediye Başkanlık makamıyla tüm Ünyelilerin başkanı olacağını vurgulayan Hüseyin Tavlı, şunları söyledi:

“Tevazuyla, samimiyetle, gayretle ve gönül birliğiyle çıktığımız bu davada bundan sonra Allah’ın izni ile 1 Nisan’dan itibaren de aynı istikamet üzerine, aynı anlayışla sizlere hizmet etmenin gayreti içerisinde olacağımın sözünü hepinize veriyorum. Yarından itibaren sadece ve sadece biz değil, hep birlikte 127 bin Ünyelinin başkanı olmaya ve aynı zamanda da hizmet edeceğimizin sözünü veriyorum. Biz biriz, beraberiz, hep birlikte Ünye’yiz, Türkiye’yiz. Bu çıktığımız yolda Allah’ım beni sizlere, sizleri de bana kefil oldunuz. Her vatandaşımıza mahcup etmesin öncelikle ve özellikle. Gecenin bu saatinde bizimle bu heyecanı paylaşmak üzere buraya gelen siz değerli dostlarımı, tüm hemşerilerimi, değerli büyüklerimi, hanımefendileri, beyefendileri, hepinizi sevgi, saygı ve hürmetle selamlıyorum.”

- “Şimdi Kemal ile Meral düşünsün!” -

AK Parti ve MHP’nin Cumhur İttifakı adayı olan Hüseyin Tavlı’nın heyecanına ortak olan MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt da Ünyeliler ve Orduluların Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Devlet Bahçeli ’yi yere düşürmediğini vurguladığı konuşmasında şunları söyledi:

“Aylardan beri meydan meydan dolaştılar, Washington’dan,  Telaviv’den, Brüksel’den akıl aldılar, Pensilya’daki sümüklüden medet umdular ve bugün Recep Tayyip Erdoğan ile Devlet Bahçeli ’yi düşüreceğiz dediler. Bugün beklenti içerisine girdiler, ağız birliği yaptılar. Recep Tayyip Erdoğan ile Devlet Bahçeli ’yi düşüreceğiz dediler. Ünyeliler, Ordulular ve bütün Türk Milleti Allah’a şükürler olsun Devlet Bahçeli ile Recep Tayyip Erdoğan’ı yere düşürmedi. Şimdi bu saatten sonra Kemal ile Meral düşünsün. Artık bu saatten sonra ne yapacaklar hep beraber göreceğiz. Bu millet ferasetini ortaya koydu, bu millet adaylarına sahip çıktı ve bu millet her şeyden önemlisi Kandil’de ki köpeklere büyük bir ders verdi.

-“Tavlı’nın yanında 4 milletvekili dimdik duracağız” -

Ünye’nin Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı’nın Ünye’de kimseyi ayırt etmeden hizmet edeceğini vurgulayan Enginyurt, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Hüseyin Tavlı kardeşim kendinin de beyan ettiği gibi yarından itibaren bütün Ünye’nin Belediye Başkanı olacaktır. Asla ayrım yapmayacaktır, Ünye’ye hizmet edecektir. O Ünye’ye hizmet ederken biz AK Parti’nin 3 vekili ve MHP’nin 1 vekili olarak 4 Milletvekili olarak yanında dimdik duracağız. Onun için hiç kimse dertlenmesin, düşünmesin ben oy vermedim diye kederlenmesin. Hüseyin Tavlı burnundan kıl aldırmayan değil, kul hakkı nedir bilen, gönül adamı, gönül hizmeti ile Ünye’ye sahip çıkacak bir Belediye Başkanı olacaktır. Ünye inşallah daha da güzelleşecek, daha da gelişecek ve gençlerimizin en büyük arzusu olan iş, aş, ekmek Hüseyin Tavlı ile birlikte Ünye’ye gelecektir.  Bu akşam ki bu zafer AK Parti ve MHP’ye gönül vermiş gönül insanlarının eseridir. Rabbim hepinizden razı olsun.”

-“Yeni bir sayfa açtık” -

AK Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, Ünyeli hemşerilerini tercihlerinde dolayı kutlayarak, “Biz dedik ki siyasette artık yeni bir sayfa açacağız ve yeni bir sayfayı aralayacağız. Sizler Cumhur İttifakı’na vermiş olduğunuz destekle bunları apaçık ortaya koydunuz. İnşallah biz diyoruz ki önümüzdeki 5 yılın en güzel hizmetlerini sizlerle beraber ortaya koyacağız. Çünkü Hüseyin Tavlı başkanımızın arkasında Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Doktor Devlet Bahçeli var. Dün bitti geçti gitti. Bugün yeni bir gündür. Dün ne geçmişin karanlığına ağıtlar yakacağız, ne de dünkü başarılarımıza destanlar yazacağız. Artık hep birlikte beraber yeniden Ünye’nin inşası için gece gündüz çalışmanın gayreti içinde olacağız. Zaman birlik ve beraberlik zamanıdır. Gün hizmet etme günüdür diyorum.”diye konuştu.

MHP Ünye İlçe Başkanı Hacı Demir de şunları söyledi:

“Cumhur İttifakı Adayımız Sayın Hüseyin Tavlı Beye Ünye Belediye Başkanlığı hayırlı uğurlu olsun. 31 Mart Yerel Seçimleri nedeniyle tüm Türk iradesinin gereği olan sandığa giden tüm vatandaşlarımıza ve oyunu Cumhur İttifakı’ndan yana kullananlara da çok teşekkür ediyorum.”diye konuştu.

Konuşmaların ardından halkı selamladılar.

Cumhuriyet Meydanı’nda vatandaşlar alkışlar ve sloganlarla zaman zaman konuşmaları keserken, ülkücü grup “Ne Mutlu Türküm” sloganları attı.

Meydanda kutlamalar havai fişek gösterileriyle sürerken, ardından şehir içinde konvoy oluşturularak kutlamalar yapıldı.

Gecenin ilerleyen saatlerinde AK Parti Ordu Milletvekilleri Metin Gündoğdu ve Ergün Taşçı ile AK Parti Ordu İl Başkanı Halit Tomakin de Ünye’ye gelerek partililerin sevincine ortak oldu.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler de Ünye’ye gelerek, Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ve ekibini tebrik etti, Ünyeli seçmene verdikleri destek için teşekkür etti.

 

Kaynak: (Unye) - Haberunye Editör:
Etiketler: Ünye’de, “Tavlı”, dönem,
Yorumlar
Haber Yazılımı