Haber Detayı
09 Ekim 2018 - Salı 21:54 Bu haber 5649 kez okundu
 
Ünye ile Boyabat arasında gönül köprüsü kuruldu
Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney’in yaptığı davet ve programla, Sinop ili Boyabat Kaymakamlığı ve Boyabat Belediyesi’nin ev sahipliğinde Ünye basını Boyabat’a çıkarma yaptı.
YAŞAM Haberi
Ünye ile Boyabat arasında gönül köprüsü kuruldu

Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney’in yaptığı davet ve programla, Sinop ili Boyabat Kaymakamlığı ve Boyabat Belediyesi’nin ev sahipliğinde Ünye basını Boyabat’a çıkarma yaptı. Ünye ile Boyabat ilçeleri arasında gönül köprüsünün kurulduğu iki günlük gezide,  tarihi ve kültürel değerler keşfedildi; güzel dostluklar kuruldu.

Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Ünye basınını, bir önceki görev yeri olan Sinop ili Boyabat ilçesinde Boyabat Kaymakamlığı ve Boyabat Belediye Başkanlığı’nın ev sahipliğinde ağırladı.

Kaymakam Ümit Hüseyin Güney, Boyabat Kaymakamı Fatih Aksoy, Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, AK Parti Boyabat İlçe Başkanı Ferhat Yıldız, Canik Ünye Gazeteciler Derneği Başkanı ve Ünye KENT Gazetesi Sahibi Ali Öztürk, Ünye Radyo Yayıncıları Derneği Başkanı ve Oney Flash FM sahibi Hakan Korkmaz ve Ünye KENT Gazetesi Köşe Yazarı Musa Özgür Kıroğlu ve Ünyeli basın mensuplarının hazır bulunduğu gezide, sıcak diyaloglar yaşandı.

Şehrin tarihi ve turistik yerlerinin gezildiği programda Belediye Başkanı Çakıcı, ilçe hakkında basın mensuplarını bilgilendirdi.

-“Özlem ve istek içerisindeydik”-

Ünye Kaymakamı Güney, gezi sonrasında yaptığı açıklamada, ilçeler arasında kurulan gönül köprüleriyle güzel dostlukların ortaya çıkacağını söyledi.

Misafirperverliklerinden dolayı Boyabat Kaymakamı Fatih Aksoy ile Belediye Başkanı Şefik Çakıcı’ya teşekkür eden Ünye Kaymakamı Güney, “Başta meslektaşımız ve belediye başkanımız olmak üzere bizleri Boyabat’a davet ediyorlardı. Ben ve ailemde Boyabat’a gelme noktasında bir özlem, istek ve program içerisindeydik. Bir izin programında siz değerli Ünye’mizin basın camiamızın eşliğinde Boyabat’ı ziyaret ettik.” dedi.

-“Boyabat, kadim bir kültürün mirasını muhafaza ederek barındırıyor”-

Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Boyabat ilçesinin Karadeniz ve İç Anadolu Bölgeleri arasında geçiş noktası olduğunu ve kültürel mirasa ev sahipliği yaptığını ifade ederek, şunları söyledi:

“Boyabat; Karadeniz Bölgemizde, Sinop ilinde önemli, güzel, farklı, geçiş noktasında olan önemli bir ilçe. Bir noktadan baktığınız zaman Karadeniz, bir noktadan baktığınız zaman İç Anadolu geçiş bölgesinde. Bu geçiş bölgesinin gerektirdiği farklılıkları ve zenginlikleri içeriyor. Korunmuş, kültürünü, özünü muhafaza etmiş, kendi kendine yeten bir ilçe. Boyabat kadim bir kültürün mirasını, güzel örneklerle beraber muhafaza ederek barındırıyor, sahip çıkıyor. Kalesiyle, bazalt kayalıklarıyla, doğal güzellikleriyle, evleriyle ve yaşayan kültürüyle medeniyetin izlerini taşıyor. Geçmişten günümüze o izler canlı olarak duruyor. Misafirperverlikleri de bu medeniyetin en büyük özelliklerinden birisi. Bugünde bize burada en güzel şekilde yaşatıyorlar. Bizleri sıcak ve candan bir şekilde ağırlayan, bu güzel ev sahipliği yapan Kaymakamımız ve Belediye Başkanımıza, Boyabat’taki dostlarımıza teşekkür ediyorum.”

-İki ilçe arasında gönül köprüsü kuruldu -

Tarihi ve kültürel değerleriyle dikkat çeken Boyabat ve Ünye ilçeleri arasında yapılan bu ziyaretlerle gönül köprülerinin kurulduğunu ifade eden Kaymakam Güney, şunları söyledi:

“Ünye’de görev yapmak da bizler için gerçekten büyük bir gurur, çok mutlu olduğumuz, severek çalıştığımız bir ilçe. Zaman zaman Boyabat’tan da Ünye’ye ziyaretler gerçekleşiyor. Boyabatlı hemşerilerimizin de bir ekip olarak bizleri ziyaret etmelerini bekliyoruz. Bundan önce kendilerini ağırlama fırsatımız oldu, bundan sonrada bekleyeceğiz. Gönül köprüsü; ilçeler, şehirler ve insanlar arasında birliktelik, dostluk, kardeşlik, iletişimin hep güzellikleri oluyor. Bu iyi niyetle gerçekleşen ziyaretin neticesinde güzel dostluklar ve sonuçlar çıkacaktır.”

-“Sizleri ağırlamaktan mutluluk duyduk”-

Boyabat Kaymakamı Fatih Aksoy, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Boyabat, Türklerin yerleştiği ilk yerleşim yerlerinden birisi. Kadim kültürün izleri var burada. Turizm ve kültürel yönden kayda değer ilçelerden birisi. Belediye başkanımızda sağ olsun güzel çalışmalarda yapıyor. Bizde kendisine destek olmaya gayret gösteriyoruz. Değerli Kaymakamımız ve sizleri aramızda görmekten mutluyuz.  Sizleri ilçemizde ağırlamaktan mutluluk duyduk.” dedi.

-“Boyaba’ta ziyaretiniz, Ünye’yle bir gönül köprüsü kurdu”-

Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, yapılan ziyaretin Boyabat ile Ünye arasında gönül köprüsü kurduğunu ifade ederek, şunları söyledi:

 

“Bugün güzel bir gündü Boyabat için. Ünye’nin güzel insanları geldi. Bizi birbirimize bağlayan nedenler, sebepler var. Değerli kaymakamımızla iki yıl beraber çalıştık, sonra Ünye’ye tayini çıktı. Her veda bir başlangıç. Kaymakam beyle güzel hizmetlere imza attık. Ben Ünye’de de o gönül ve kalp bağını kurduğunu düşünüyorum ve bunu da görüyorum. Kendisini tebrik ediyorum, kendisine teşekkür ediyorum. Sizin Boyabat’a olan bugünkü ziyaretiniz Ünye’yle bir gönül köprüsü kurdu, inşallah bundan sonrada devam edecek. İnşallah bizde Ünye’ye geleceğiz. Bizi bağlayan Ünye’yle birinci neden değerli Kaymakamımız. Bütün Ünye’ye ve Ünyelilere selam, saygı ve hürmetlerimi gönderiyorum.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ünye, ile, Boyabat, arasında, gönül, köprüsü, kuruldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı