Haber Detayı
07 Ekim 2019 - Pazartesi 23:46 Bu haber 372 kez okundu
 
Ünye Limanı’nın Ticaret Hacmi Artacak
Ordu Büyükşehir Belediyesi Ünye Limanı’ndaki ticaretin aksamadan devam edebilmesi ve gemilerin yanaşmasına imkân verebilecek nitelikte rıhtım ve mendirekoluşturabilmesi için çalışmalar başlattı.
GÜNDEM Haberi
Ünye Limanı’nın Ticaret Hacmi Artacak

Ünye Limanı Ek Rıhtım ve Derinleştirme planlaması projelendirilerek,incelenmesi için Ulaştırma Bölge Müdürlüğüne gönderildi. Proje kapsamında mevcut rıhtım güçlendirilerek 130 metre uzunluğunda ek rıhtım oluşturulacak. Ordu’nun ticaret hacminin artması ve diğer limanlarla eşit şartlarda yarışabilmesi için ek mendirek uygulaması da başlatılacak.

“Limanlarımızın Kapasitelerini Yeniden Değerlendiyoruz”

Ordu ilinin deniz ticaretinde diğer limanlar ile yarışabilir duruma getirileceğini söyleyen Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Ünye Konteynır Limanı çok önemli ve stratejik bir alanda bulunuyor.Bu liman Akdeniz-Karadeniz Yolu’nun çıkış noktası durumunda. Limanlarımızın kapasitelerini yeniden değerlendiriyoruz. Gelen gemilerin rahatça yanaşabilmesi ve deniz ticaretimizin aksamadan devam edebilmesi için Ünye Limanı’nı güçlendirerek buraya ek rıhtım yapacağız. Mevcut bölgemizde liman içinin dip taraması yapılıyor. Dip taraması yapıldıktan sonra limanın derinliğini yükselteceğiz. Yeni mendirekler oluşturarak ilimizin deniz ticaretinde diğer limanlar ile eşit şartlarda yarışabilmesini sağlayacağız” dedi.

Kaynak: (Vizyon) - Ünye Vizyon Editör:
Etiketler: Ünye, Limanı’nın, Ticaret, Hacmi, Artacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı