Haber Detayı
14 Temmuz 2020 - Salı 13:08 Bu haber 192 kez okundu
 
Ünye Terminali Doğal Gaza Kavuşuyor
Ordu Büyükşehir Belediyesi, Ünye Şehirlerarası Otobüs Terminali’ni doğal gaza kavuşturuyor.
GÜNDEM Haberi
Ünye Terminali Doğal Gaza Kavuşuyor

Kurulduğu günden bu yana ısınmak için CNG sistemi (sıkıştırılmış doğal gaz) kullanılan otobüs terminalini doğal gaza kavuşturmak için Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde AKSA Ordu-Giresun Doğal Gaz Dağıtım A.Ş. tarafından çalışmalar başlatıldı.

 


Kış ayında kullanımına başlanılacak olan doğal gazla birlikte terminale gelen vatandaşlar ile orada görevli esnaf ve personellere daha rahat bir ortam sağlanacak.

 


“ALTYAPI ÇALIŞMALARI YAPILIYOR”

 


Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Kaynak Geliştirme ve İştirakler Dairesi Başkanı Aytekin Başköy, “Ordu Büyükşehir Belediyemizin işlettiği Ünye Şehirlerarası Otobüs Terminali’ne doğal gazı getirmek amacıyla çalışmalar başlattık. Burada daha öncesinde doğal gaz hattı bulunmadığından taşıma sistemi ile alımı yapılan sıkıştırılmış doğal gaz kullanılıyordu. Bu anlamda terminalde Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatları doğrultusunda AKSA Ordu-Giresun Doğal Gaz Dağıtım A.Ş. tarafından doğal gaz altyapı çalışmaları yapılıyor. Kış ayında kullanımına başlanacak doğal gazla birlikte hem terminalimizin konforu daha da artacak hem de buraya gelen vatandaşlar ile terminalde görevli esnaf ve personeller daha rahat bir ortama kavuşacak” dedi. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ünye, Terminali, Doğal, Gaza, Kavuşuyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı