Haber Detayı
25 Nisan 2019 - Perşembe 00:12 Bu haber 437 kez okundu
 
Ünye Ticaret Borsası Meksika'da...
Ünye Ticaret Borsası, ilçede faaliyet gösteren fındıkçıların dış pazarda daha fazla yer edinebilmeleri için Uluslararası Rekabetçiliği Geliştirme (URGE) Projesi'nin startını verdi.
GÜNDEM Haberi
Ünye Ticaret Borsası Meksika'da...

Borsa Başkanı Mustafa Uslu, Borsa Genel Sekreteri Mehmet Gür ve fındık ihracatçısı firma temsilcileri proje kapsamında Meksika'ya gittiler.

Borsa Başkanı Mustafa Uslu ve Genel Sekreter Mehmet Gür'ün koordinaörlüğünde yapılan ziyaret 6 gün sürecek.

Ünye Ticaret Borsası, ilçede faaliyet gösteren fındıkçıların dış pazarda daha fazla yer edinebilmeleri için Uluslararası Rekabetçiliği Geliştirme (URGE) Projesi adı altında “Fındıkta Sektörün İhracat Yöntem ve Kapasitelerini Geliştirme, Uluslararası Rekabete Açılma’” çalışmasının startını verdi. 

Ünye Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Uslu, Ekonomi Bakanlığı tarafından desteklenen ve Ünye’de fındıkla ilgilenen 9 firmanın iştirakçisi olduğu Uluslararası Rekabetçiliği Geliştirme Projesi kapsamında beraberindeki heyetle Meksika'ya gitti.

Mexico City Ticaret Odası ziyaret edildi

Fındık firmalarının dış pazarlarda daha fazla yer edinebilmesini amaçlayan projeye ilişkin ziyaretler gerçekleştirecek ve çalışma yapacak heyet, Meksika'da ilk olarak Mexico City Ticaret Odası'nda şehirdeki ihracatçı firmalarla görüş alışverişi yaptı.

 

Ünye Ticaret Borsası'nın Meksika ziyareti ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şöyle denildi; "Borsamız tarafından gerçekleştirilen ve Ticaret Bakanlığınca desteklenen URGE Projesi kapsamında Meksika ziyaretleri başladı. Meksika'da pazar araştırması ve ihracat bağlantısı yapmak için yerel firmalarla görüşülüyor ve fındık tanıtımı yapılıyor. Bu kapsamda Mexico City Ticaret Odası ziyaret edildi. Burada şehirdeki ihracatçı firmalarla görüşmeler yapıldı. Oda ziyaretinde heyetimize, Meksika Ticaret Odası yetkilisi Lic.Karen Aragon Cruz tarafından Meksika ticaret hayatını anlatan bir kitap takdim edildi,karşılıklı plaketler verildi. Ticaret Odasındaki toplantıya 8 ihracatçı firma katıldı. Bu firmalar fındık hakkında her türlü soruyu sorarak bilgi aldılar. Bu firmalar Türkiye ye gelmek istediklerini ve üretim alanlarını ve tesisleri görmek istediklerini belirttiler

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ünye, Ticaret, Borsası, Meksika'da...,
Yorumlar
Haber Yazılımı