Haber Detayı
01 Ekim 2020 - Perşembe 15:26 Bu haber 268 kez okundu
 
Ünye'ye e-sınav merkezi
Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2023 Eğitim Vizyon hedeflerinden biri olan Elektronik Sınav (E-Sınav) Merkezlerinin ülke genelinde yaygınlaştırılması çalışmaları kapsamında, Altınordu'da kurulan E-Sınav Merkezi'nin ardından Ünye Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde E-Sınav merkezinin kurulumu tamamlandı.
EĞİTİM Haberi
Ünye'ye e-sınav merkezi

 

Ünye E-Sınav Merkezi'nde aynı anda 22 öğrenci/kursiyer internet üzerinden sınava girebilecek olup; e-sınav merkezinde öğrenciler randevu sistemiyle haftanın her günü, istedikleri saatte ve sınav stresi yaşamadan sınavlara girebilecek ve sınav sonuçlarını hemen sınav bitiminde kapıda bulunan "Kiosk'lardan" öğrenebilecekler. E-Sınav Merkezi'nde ilk aşamada Motorlu Taşıt Sürücüleri (MTSK) yazılı sınavları ile Mesleki Eğitim Merkezlerinde eğitim gören öğrencilerin çıraklık, kalfalık ve ustalık sınavlarının "online" ortamda yapılması planlanmakta.

Önümüzdeki süreçte ise E-Sınav Merkezinde birçok farklı bakanlığa ait sınavlar ile diğer protokol sınavlarının da yapılmasının hedeflenmekte olduğu bildirildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ünye'ye, e-sınav, merkezi, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı