Haber Detayı
01 Temmuz 2019 - Pazartesi 13:17 Bu haber 159 kez okundu
 
Uyuşturucu ticaretine ceza yağdı
Çay ocağındaki uyuşturucu ticaretine ceza yağdı. Altınordu’da bir çay ocağında İstanbul’dan temin ettikleri uyuşturucu hapları pazarlayan 4 kişiye toplam 34 yıl 10 ay hapis cezası ile 68 bin 700 lira para cezası verildi.
ASAYİŞ Haberi
Uyuşturucu ticaretine ceza yağdı

Altınordu ilçesinde bir çay ocağı etrafından dönen uyuşturucu ticaretine ceza yağdı. Son kez mahkemeye çıkan sanıklardan Serhat A. Suçsuz bulunarak beraat ederken diğer sanıklara hem para hem de hapis cezası verildi.

 

Dava kapsamında yargılanan çay evinin sahibi Kemal Y., son duruşmada pişman olduğunu belirterek, “Böyle olacağını bilmiyordum. Hem ben hem de ailem perişan oldu. Çok pişmanım.” diye konuştu.

 

12 İLA 6 YIL ARASINDA CEZA

Sanıkların son sözlerinin alınmasının ardından kararını açıklayan mahkeme çay evinin sahibi Kemal Y.’ye uyuşturucu ticareti yapmaktan 12 yıl 6 ay hapis cezasının yanında 25 bin lira para cezası verdi. Aynı davada yargılanan Mahsun K.’ya uyuşturucu ticareti yapmaktan 8 yıl 4 ay hapis cezasının yanında 16 bin 660 lira para cezası verildi. Hüseyin M.’ye ise yine uyuşturucu ticareti yapmaktan 7 yıl 9 ay 22 günü hapis para cezasının yanı sıra 15 bin 600 lira para cezası verildi. Yakup B.’ ye de mahkeme uyuşturucu ticaretinden 6 yıl 3 ay hapis cezası verirken aynı zamanda 12 bin 500 lira da para cezası verdi.

Kaynak: (Olay) - Ordu Olay Editör:
Etiketler: Uyuşturucu, ticaretine, ceza, yağdı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı