Haber Detayı
02 Aralık 2018 - Pazar 15:26 Bu haber 1324 kez okundu
 
Vali’den gönüllere dokunun çağrısı!
Ordu Valisi Seddar Yavuz, Ünye’de düzenlenen mahalle muhtarları toplantısında, gönüllere dokunmanın önemine vurgu yaptı.
GÜNDEM Haberi
Vali’den gönüllere dokunun çağrısı!

Ordu Valisi Seddar Yavuz, Ünye’de düzenlenen mahalle muhtarları toplantısında, “Geldiğimiz noktada, vatandaşına sırtını dönen, ona tebessümü çok gören hiçbir anlayışın artık hüküm sürebilmesi mümkün değildir.” diyerek gönüllere dokunmanın önemine vurgu yaptı.

“Hizmet yapmak konusunda sorunumuz yok, hizmetleri yapıyoruz. Ama biz gönülleri de yapmak istiyoruz.”diyen Vali Yavuz, “Bu çağda hizmet yapmanın yeterli olmadığını hepimiz biliyoruz. Biz gönüllerde olmak, gönül kazanmak ve gönüller arasında köprü kurmak istiyoruz. Devletin bekası ancak, insanı yaşat ki devlet yaşasın dediğimiz, insanın gönlünü al ki bu devlet kıyamete kadar yaşasın. Bu anlayışa yolumuza devam ediyoruz.”dedi.

Vali Seddar Yavuz ayrıca, “Büroda ki hizmetlisinden, bir şehirdeki Kaymakamından Valisine, Belediye Başkanına, muhtarına herkesin artık gülen bir yüzle vatandaşımıza bakması ve onun yüzünde ki tebessümün sebebi olması bir tercih değil, zorunluluktur. Bu anlayışla bu şekilde yolumuza devam etmek istiyoruz.” diyerek muhtarlara da çağrı yaptı.

 

Ordu Valisi Seddar Yavuz başkanlığında kasım ayı olağan mahalle muhtarları toplantısı Ünye Atatürk Parkı Sosyal Tesisleri’nde düzenlendi.  

Vali Yavuz, muhtarların mülki idarenin dokunan eli, gören gözü, işiten kulağı ve devletin en ücra köşesine kadar ulaştığı kılcal damarları olduğunu ve önemli bir görevi üstlendiklerini söyledi.

-“Türkiye Cumhuriyeti, yönetim sistemini yeniliyor” -

Türkiye Cumhuriyeti’nin yönetiminde muhtarların önemsendiğini ifade eden Vali Yavuz, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti yönetim sistemini yeniliyor ve özellikle katılımcı bir demokrasi anlayışı ile beraber yeni ufuklar açıyor. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde yeni Türkiye, vatandaşı ile daha iç içe, daha yakın, işbirliği yapan, dinleyen bir devlet anlayışına doğru eviriliyor. Düne kadar yanından geçmenin bile zorlukları olduğu külliyenin, daha önce ki Çankaya, bugün bütün muhtarlarımıza toplumuzun tüm kesimlerine açık hale geldi.” dedi.

-“Tercih değil, zorunluluktur”-

Vali Yavuz, yenilenen sistemle birlikte devletin tüm kurumlarının vatandaşların daha çok yanında olduğunu belirterek, “Bu zihinsel değişim, köklü bir anlayış değişikliğidir. Elbette bu değişimi gerçekleştirmek kamu açıcından çok da kolay değildir. Alışkanlıkların değişmesi, gelen her misafire kapının açılması, onların güler yüzle ve ayakta karşılanması bir hayli dirençle karşılaşılmıştır. Geldiğimiz noktada vatandaşına sırtını dönen, ona tebessümü çok gören hiçbir anlayışın artık hüküm sürebilmesi mümkün değildir. Bu, büroda ki hizmetlisinden, bir şehirdeki Kaymakamından Valisine, Belediye Başkanına, muhtarına herkesin artık gülen bir yüzle vatandaşımıza bakması ve onun yüzünde ki tebessümün sebebi olması bir tercih değil, zorunluluktur. Bu anlayışla bu şekilde yolumuza devam etmek istiyoruz. Bu toplantıları gerçekleştirmemizin en önemli sebebi birlik beraberlik ve biraz önce bahsettiğim anlayışın devamıdır.” ifadelerini kullandı.

-“Vali Konağı’nın kapısı herkese açık” -

Ordu Vali Konağı’nın kapısının herkese açık olduğunu vurgulayan Vali Yavuz, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Yeni bir uygulama olarak şehrimizde bulunan 772 muhtarımızın eşlerini Vali Konağı’nda ağırlamaya başladık. Yine Vali Konakları sadece o şehrin ekabirlerinin, zenginlerinin veya üst bürokratlarının gelip oturduğu bir yer olmaktan çıkacak. Bu şehirde yaşayan herkesin girebildiği bir yer haline mutlaka getirilecek. Bu güne kadar bin civarında hanım efendi Vali Konağı’nda misafir edilmiştir. Misafir ettiklerimiz bu şehrin zenginleri, ekabirleri değil; şehit aileleri, şehit anneleri ve eşleri, gazi eşleri, engelli eşleri, ilçelerden seçtiğimiz fakir ve muhtaç insanlar ve yaşlılardır. Bu şehrin Valisi olarak sadece ben değil, eşimde hanım kardeşlerimize yönelik bu faaliyetleri sürdürecek. Hanım kardeşlerimizle kadın sorunlarına yönelik sorun ve taleplere çözüm üretmeyi düşünüyoruz.”

-“Sadece hizmet yapmak değil, gönülleri de yapmak istiyoruz”-

Vali Yavuz, Ünye başta olmak üzere Ordu’nun bazı ilçelerinde 8 Ağustos 2018 tarihinde yaşanan sel afeti sonrasında mağduriyetlerin giderilmeye çalışıldığını ifade ederek, “Sel afeti nedeniyle mağduriyeti olan vatandaşlarımızın sorunlarını da kısa zamanda gidermeyi çözmeyi bekliyoruz. Cevizdere köprüsünü 2 ay gibi bir sürede yaptık, bitirdik ve ulaşıma açtık. Bu bir rekordur. Eski Türkiye’de olsaydı bu köprüyü 3-4 senede zor yapardık. Ama çok şükür ki; Türkiye’nin geldiği seviye 2 ay gibi kısa bir sürede yapma fırsatı verdi. Diğer köprülerimizi de inşallah yapacağız. Bunu yakinen takip ediyoruz.”dedi.

Mahalle muhtarlarına üstlendikleri sorumluluk ve verdikleri hizmet için teşekkür eden Vali Seddar Yavuz, konuşmasını şöyle tamamladı:

“Bu dönemde Sayın Cumhurbaşkanımız liderliğinde daha güzel hizmetleri Ünye’mize, Ordu’muza ve Türkiye’mize kavuşturacağız. Ordu’daki hizmetlerimize devam edeceğiz. Genel sorunlarınızı biliyorum, Ordu dağınık bir yapıya sahip. Dolayısıyla alt yapı sorunlarınız var, ama bu altyapı sorunlarınızı çözeceğiz. Hizmet yapmak konusunda sorunumuz yok, hizmetleri yapıyoruz. Ama biz gönülleri de yapmak istiyoruz. Bu çağda hizmet yapmanın yeterli olmadığını hepimiz biliyoruz. Biz gönüllerde olmak, gönül kazanmak ve gönüller arasında köprü kurmak istiyoruz. Devletin bekası ancak, insanı yaşat ki devlet yaşasın dediğimiz, insanın gönlünü al ki bu devlet kıyamete kadar yaşasın. Sadece 81 Milyon vatan evladının değil, bizlere umudunu bağlamış İslam Dünya’sına ve tüm insanlığa şemsiye olsun. İşte bu anlayışa yolumuza devam ediyoruz.”

Vali Yavuz, basına kapalı olarak devam eden toplantıda mahalle muhtarlarının şikayet, sorun, ihtiyaç ve taleplerini dinleyerek notlar aldırdı. 

 

Ordu Valisi Seddar Yavuz Başkanlığında düzenlenen toplantıya Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Ünye Belediye Başkan Vekili Mehmet Yaşar Sezgül, Ordu il ve Ünye İlçe Kurum Müdürleri, daire amirleri ve Ünye’nin 85 mahalle muhtarı katıldı. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vali’den, gönüllere, dokunun, çağrısı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı