Haber Detayı
03 Aralık 2018 - Pazartesi 10:31 Bu haber 3144 kez okundu
 
Vali Seddar Yavuz’un Dünya Engelliler Günü Mesajı
Engelli vatandaşlarımızı topluma kazandırmak ve hayat standartlarını yükseltmek amacıyla Birleşmiş Milletler tarafından Dünya Engelliler Günü olarak kabul edilen 3 Aralık günü, engelli kardeşlerimiz için farkındalık oluşturan özel bir gündür.
YAŞAM Haberi
Vali Seddar Yavuz’un Dünya Engelliler Günü Mesajı

Bir ülkenin gelişmişlik düzeyini gösteren en önemli konulardan biri, tüm vatandaşlarına ve özelde engelli vatandaşlarına sağladığı imkânlar ve onlara sağladığı destek hizmetidir. Bu nedenle engelli bireyler ile onların ailelerine sağlanan hizmetlerin niteliği ve yaygınlığı, engelli vatandaşlarımızın üretken birey olmalarını da sağlayacaktır.
 
‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ düsturuyla hareket eden Devletimiz; engelli vatandaşlarımızın sosyal hayatın içerisinde etkin olarak yer almaları, günlük yaşama engelsizce katılmaları, toplumla bütünleşmeleri, fırsat eşitliğine sahip olmaları ve katma değer üretmeleri için önemli düzenlemeleri hayata geçirmeye devam etmektedir.
 
Devletimizin ekonomi, siyaset, yatırım ve kalkınma alanlarında attığı dev adımlar, engeli olan vatandaşlarımız adına da olumlu neticeler vermiş, hayata geçirilen sosyal politikalar neticesinde engeli olan bireylerin çok daha kapsamlı hizmetlerden yararlanmasına olanak sağlanmıştır.
 
Bu duygu ve düşüncelerle, engeli olan tüm vatandaşlarımızın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde bir kez daha yanında olduğumuzu bildiriyor, devletimizin sunduğu bütün imkânlarla yaşam alanlarını düzenleyeceğimizi ifade ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.
Kaynak: Editör:
Etiketler: Vali, Seddar, Yavuz’un, Dünya, Engelliler, Günü, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı