Haber Detayı
05 Ocak 2021 - Salı 22:38 Bu haber 253 kez okundu
 
Vali Sonel’den sürpriz Ünye ziyareti
Ordu Valisi Tuncay Sonel akşam saatlerinde sürpriz bir şekilde Ünye’ye gelerek Ünye Kaymakamlığı’nda toplantı yaptı.
GÜNDEM Haberi
Vali Sonel’den sürpriz Ünye ziyareti

Ordu Valisi Tuncay Sonel akşam saatlerinde sürpriz bir şekilde Ünye’ye gelerek Ünye Kaymakamlığı ve Ünye Belediyesi’nde toplantı düzenledi.

Ordu Valisi Tuncay Sonel beraberinde Fatsa Kaymakamı Ömer Lütfi Yaran’ın da olduğu ekiple birlikte akşam saatlerinde sürpriz bir şekilde Ünye’ye gelerek Ünye Kaymakamlığı’nda ve Ünye Belediyesi’nde Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ve daire amirlerinin de katılımıyla Ünye’de yapılan ve yapılması planlanan projelerle ilgili toplantı yaptı.

İlk olarak Fatsa ilçesinde bir dizi programlarını gerçekleştirdiğini ardından Ünye’ye geldiğini ifade eden Ordu Valisi Tuncay Sonel, “Bugün önce Fatsa ilçemize ardından Ünye ilçemize geldik. Hem Kaymakam arkadaşlarımızla hem Belediye Başkanı arkadaşlarımızla beraber geldiğimizden beri söylüyoruz. Hakikaten Ordu’muz 19 ilçesi ile birbirinden güzel ilçelere sahip.”dedi.

Yapının üzerine eklemeye devam..

Ordu’ya daha iyisini yapmak için ciddi bir mücadele içinde olduklarını vurgulayan Sonel, “Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde sayın Bakanlarımızla yine Ordu Büyükşehir’de Başkanlık yapan Hilmi Bakanımızla, Milletvekillerimizle, Ordu’nun değerleri ile yapının üzerine eklemeye devam ediliyor. Bilindiği üzere geçtiğimiz haftalarda yıllardır gündemde olan devlet hastanemizin ihalesinin yapılması memnuniyet vericiydi. Allah razı olsun Cumhurbaşkanımız ve Sağlık Bakanımız bu konuda büyük destek verdiler.”dedi.

Ulaştırma Bakanı’ndan sonra Çevre ve Şehircilik Bakanı geliyor

Geçtiğimiz hafta gerçekleşen Ulaştırma Bakanı’nın Ordu ziyaretinde 2021 yılı için Ordu’ya çok güzel müjdeler aldıklarını belirten Vali Sonel, “Geçtiğimiz hafta Ulaştırma Bakanımızın şehrimizi ziyaret etmesiyle ilgili 2021 yılı için birçok güzel müjdeler aldık. Sizlerin şahsında Ordulular olarak Bakanımıza teşekkür ediyoruz. Yine bu hafta içerisinde Çevre ve Şehircilik Bakanımız gelecek. İlerleyen süreçte de diğer Bakanlarımızı Ordu’da göreceğiz. Yerinde görerek Kaymakamlarımızla, Belediye Başkanlarımızla, arkadaşlarımızla, Ordu’nun değerleri ile istişare ederek yapılanların üzerine daha iyisine nasıl ulaşırız onun peşine koşuyoruz.”diye konuştu.

Vali Sonel açıklamasına şöyle devam etti;

40 hayırseverden 40 okul..

“Bu sabah yine Ordu’nun değerlerinden Altaş ailesi bir hayırseverimiz bir okulumuzun protokolümüzü yaptık. İlerleyen haftalarda dört hayırseverimizle daha protokol hazır, onların da imzasını atacağız. Toplamda devlet vatandaş iş birliği ile 30’u geçtik. İnşallah Ocak Ayı sonuna kadar 40’a kadar ulaşırız.

Ordu’nun içinde güzel değerler var

 

19 ilçemizde yetim ve öksüzlerimize yönelik çalışmalarımız var. Hemen hemen hepsine ulaşıldı. Onlarla ilgili kamuoyunu bilgilendireceğiz. Biz hem fiziki binaların yapılmasında hem en uzak köydeki yetim öksüze ulaşana kadar engelli vatandaşımıza ulaşana kadar devletimizin şefkatini sıcaklığını onlara göstermeye çalışacağız. Ordu ailesi içerisinde çok güzel değerler var. Burada önemli olan bu işleri yerinde görerek, istişare ederek güzel bir şekilde yukarıdan istemek ve takip etmek. Bunları hep birlikte yapacağız.” 

Kaynak: (Ünye Kent) - Ünye Kent Editör:
Etiketler: Vali, Sonel’den, sürpriz, Ünye, ziyareti,
Yorumlar
Haber Yazılımı G-CTZQWJWG0X