Haber Detayı
26 Mart 2020 - Perşembe 09:39 Bu haber 342 kez okundu
 
Vali Yavuz’dan vatandaşlara çağrı: 'Önlemlere uyulması önem arz ediyor'
Ordu Valisi Seddar Yavuz, “Yaşanan salgının bir an önce engellenmesi için alınan önlemlere tüm vatandaşlarımızın istisnasız uyması büyük önem arz etmektedir” dedi.
GÜNDEM Haberi
Vali Yavuz’dan vatandaşlara çağrı: 'Önlemlere uyulması önem arz ediyor'

Tüm dünyayı tehdit eden ve ülkemiz de yaygınlaşan yeni tip korona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle alınan tedbirler kapsamında, ikametlerinden kısıtlama getirilen 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak üzere oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grupları, hizmetlerini sürdürüyor. Geçtiğimiz hafta pazar günü sabah saatlerinden itibaren 112 acil çağrı merkezine 239, 155 polis çağrı merkezine 590, 156 jandarma çağrı merkezine 187, AFAD-GAMER merkezlerine 297 olmak üzere toplam bin 313 talep ve istek başvurusu yapıldı. Yapılan bin 313 başvurudan bin 172’si Vefa Sosyal Destek Gruplarında görev alan personeller tarafından yerine getirildi.

 

Salgın hızla yayılıyor

 

Korona virüsü salgını nedeniyle Ordu Valisi Seddar Yavuz da vatandaşlara çağrıda bulunarak, kurallara uyulması gerektiğini söyledi. Vatandaşların mağdur olmamaları için devletin tüm kurumları ve personelleriyle hizmete hazır olduğunu belirten Vali Yavuz, “Birçok ülkede olduğu gibi ülkemizde de insan hayatı açısından son derece tehlikeli olan yeni tip korona virüs salgını nedeniyle tüm dünyada can kaybı ve vaka sayısı artmaya devam etmektedir. Covid-19 salgınında en temel risk unsuru toplumsal alanlarda virüsün bulaşıcılığının yüksek/hızlı olması ve 65 yaş ve üzeri, bağışıklık sistemi düşük ve kronik akciğer hastalığı, astım, KOAH, kalp/damar hastalığı, böbrek, hipertansiyon ve karaciğer hastalığı olanlar ile bağışıklık sistemini bozan ilaçları kullanan insanların üzerinde ciddi sağlık sorunları oluşturarak insan hayatını tehdit etmesidir. Devletimiz tüm kurumları ile bu salgının yayılması ve vatandaşlarımızın hayatlarını tehdit etmesini engellemek için zorunlu ihtiyaçların temin noktasındaki umuma açık yerlerin faaliyetlerinin durdurulması başta olmak üzere birçok tedbir almakta ve bu kapsamda uyulması gereken kuralları belirleyerek vatandaşlarımızla paylaşmaktadır. Yaşanan salgının bir an önce engellenmesi için alınan önlemlere tüm vatandaşlarımızın istisnasız uyması büyük önem arz etmektedir” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vali, Yavuz’dan, vatandaşlara, çağrı:, 'Önlemlere, uyulması, önem, arz, ediyor',
Yorumlar
Haber Yazılımı