Haber Detayı
17 Mayıs 2018 - Perşembe 09:25 Bu haber 2942 kez okundu
 
Vali Yavuz, Ramazan Ayının İlk Günü 10 Aileyi Ziyaret Etti
Vali Seddar Yavuz, "Gönülden Gönüle Projesi" kapsamında yapmakta olduğu aile ziyaretlerini Ramazan ayı boyunca da sürdürecek.
GÜNDEM Haberi
Vali Yavuz, Ramazan Ayının İlk Günü 10 Aileyi Ziyaret Etti

 

 

Ramazan ayı boyunca Altınordu’da ikamet eden şehit, gazi, engelli, dul, yetim ve ekonomik yoksunluk içinde bulunan aileleri ziyaret edecek olan Vali Seddar Yavuz, bugün eşi Selda Yavuz ile birlikte ilk ziyaret programına Bucak mahallesinden başladı.

 

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı yardımları ile geçimini sağlayan Sönmez, Yalçınkaya ve Gündoğdu ailelerinin misafiri olan Vali Seddar Yavuz ve eşi Selda Yavuz, bir süre sohbet ederek, ailelerin yaşadıkları sıkıntı ve sorunları dinledi.

 

Buldukları her fırsatta yaşlıları ziyaret ederek, hayır dualarını almayı ihmal etmeyen Vali Seddar Yavuz ve eşi Selda Yavuz, bugünkü Ramazan ziyaret programlarında da yaşları 70 ile 80 arasında değişen Hidayet Kayalı, Cavit Bektaş, Gülüşan Kabar’ı evlerinde ziyaret ederek, hatırlarını ve bir şeye ihtiyaçları olup olmadığını sordu.

 

Vakıf yardımları ve yaşlılık aylığı ile geçinen yaşlılar ziyaretten duydukları memnuniyeti belirterek, ”Bu mübarek günde bizleri mutlu ettiniz. Allah da sizleri mutlu etsin. Yolunuz kabe yolu olsun” diyerek, duygularını dile getirdiler.

 

Vali Seddar Yavuz ve eşi Selda Yavuz bugünkü ziyaret programları kapsamında 17 Ağustos 1993 yılında Hakkarinin Yüksekova İlçesinde PKK terör örgütü ile girilen çatışmada şehit düşen İsa Bayram’ın annesi Emine Bayram, 20 Temmuz 1974 yılında Kuzey Kıbrız Barış Harekatına katılarak şehit düşen Bayram Gümüş’ün eşi Muteber Gümüş ile 6 Ekim 1994 yılında Giresunda trafik kazası sonucu şehit olan Enver Tok’un eşi Ülkü Tok’u da ziyaret ederek, hal ve hatırlarını sordu.

 

Şehit aileleri ziyaret dolayısıyla çok memnun kaldıklarını söyleyerek, ”Sayın Valimiz ve eşi Selda Yavuz hanımefendi bizleri yanlız bırakmayarak, hatrımızı soruyorlar. Unutulmadığımızı bize htiriyorlar” diyerek, teşekkürlerini sundular.

 

Vali Yavuz, son ziyaretini ise engelli Yılmaz ailesine gerçekleştirdi. Ailenin sıkıntılarını dinleyen Vali Yavuz, istek ve talepleri not alarak çözüme kavuşturulması noktasında gereken talimatları verdi.

 

Ramazan ayı boyunca şehit, gazi ve dezavantajlı aileleri evlerinde ziyaret edeceğini söyleyen Vali Seddar Yavuz, “Bizim, devlet olarak görevimiz;  halkımızla kucaklaşmak, onların dertlerini dinlemek ve sorunlarına çare üretmektir. 15 yıldır devam ettirdiğimiz 'Gönülden Gönüle' projemizin amacı,  toplumun dezavantajlı gruplarına ulaşmaktır. Dezavantajlı gruplar dediğimiz ise yaşlılarımız, engellilerimiz, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız şehit ve gazi ailelerimizdir. ulaşamadığımız kimse kalmasın istiyoruz. 'Ulaşamadığımız her insan bizim için kayıptır' anlayışından hareketle herkese ulaşmaya, kimsesizlerin kimi olmayı tercih etmeye gayret ediyoruz” dedi.

 

Bugüne kadar “Gönülden Gönüle” projesi kapsamında 5 Bin ailenin evine konuk olduğunu belirterek, bugün de 10 aileye ziyarette bulunduğunu sözlerine ekledi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vali, Yavuz,, Ramazan, Ayının, İlk, Günü, 10, Aileyi, Ziyaret, Etti, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı