Haber Detayı
25 Nisan 2019 - Perşembe 00:11 Bu haber 968 kez okundu
 
"Valiliğimiz tüm imkanlarıyla Tavlı'nın yanındadır"
Ordu Valisi Seddar Yavuz, Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı’yı makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini ileterek; "Valiliğimizin tüm imkânları kendisinindir." dedi.
GÜNDEM Haberi

Vali Yavuz; kendisiyle adaylığından önce de her zaman istişare içinde olduklarını, çok sevdiği bir kardeşi ve dostu olduğunu belirttiği Tavlı için; "Öncelikle Ünye gibi tarihi, doğal güzellikleri olan bir ilçemizde belediye başkanı olması beni ziyadesiyle memnun ve mutlu etti." dedi.

Ziyareti sırasında; "Biz başkanımızın hem valilik olarak, hem de valiliğin tüm birimleri olarak yanında her zaman destekçisi olacağımızı buradan bir kez daha ifade etmek istiyorum." diyen Yavuz; yapacağı her hayırlı hizmette, her güzel hizmette yanında olacaklarını söyledi.

Ordu Valisi Seddar Yavuz bir dizi ziyaret ve incelemeler yapmak üzere Ünye’ye geldi. Ünye’de ilk olarak Kaymakam Ümit Hüseyin Güney’i ziyaret eden Vali Seddar Yavuz basına kapalı devam eden görüşmenin ardından Ünye Belediyesi’ne geçti. 

Vali Seddar Yavuz, 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimleri’nde Ünye Belediye Başkanı seçilen Hüseyin Tavlı’yı makamında ziyaret ederek, tebrik etti.  Ordu Valiliği olarak yapılacak hizmetlerde Ünye Belediyesi’nin yanında olduklarını vurgulayan Vali Yavuz, şunları söyledi:

 “31 Mart Mahalli İdareler Seçimi’nde Ünye Belediye Başkanı olarak seçilen çok değerli kardeşimi, Belediye Başkanımız Sayın Tavlı’yı tebrik ediyorum ve kutluyorum. Kendisiyle adaylığından önce de her zaman istişare içinde olduğumuz çok sevdiğimiz bir kardeşimiz ve dostumuzdur. Öncelikle Ünye gibi tarihi, doğal güzellikleri olan bir ilçemizde belediye başkanı olması beni ziyadesiyle memnun ve mutlu etti.

"Valiliğimizin tüm imkânları kendisinindir"

İnanıyorum ki Ünye çok güzel hizmetler yapacaktır. Biz başkanımızın hem valilik olarak, hem de valiliğin tüm birimleri olarak yanında her zaman destekçisi olacağımızı buradan bir kez daha Ünyeli kardeşlerimize ifade etmek istiyorum. Yapacağı her hayırlı hizmette, her güzel hizmette her zaman bizi yanında bulacaktır. Dolayısıyla valiliğimizin tüm imkânları kendisinindir. Bu kapsamda da tüm Ünyeli kardeşlerimize selamlarımızı, sevgilerimizi, muhabbetlerimizi iletiyorum ve kıymetli başkanıma da çıkmış olduğu güzel yolda huzurlu, başarılı bir görev süresi temenni ediyorum.”

Ortak aklı hakim kılarak devam edeceğiz

Ünye’de Kültür ve Turizm Bakanlığı YİKOP ve DOKA’nın destekleriyle yürütülen tarihi ve kültürel mekânların restorasyonu, kazılar gibi hizmetleri de incelemek üzere Ünye’de olduğunu ifade eden Vali Seddar Yavuz, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Bunun dışında da özellikle kırsal altyapının imarı yani yollar, köprüler dahil olmak üzere valiliğimizin, gerek büyükşehir belediyemize, gerek ilçe belediyelerimize bugüne kadar 60 milyon TL civarında bir desteği oldu. Dolayısıyla önümüzdeki süreçte de yine desteklerimiz devam edecek. Dolayısıyla biz her zaman ortak aklın, birlikte yönetimi ve istişare kültürünü benimsemiş bir yönetim anlayışını Ordu’da hakim kılmak üzere iki yıldır çalışıyoruz.” 

-“Cumhurbaşkanımız Ordu’yu ayrı seviyor”-

Cumhurbaşkanlığının Ordu ilindeki temsilcisi olduğunu hatırlatan Ordu Valisi Sedddar Yavuz, “Sayın Cumhurbaşkanımızın emir ve talimatları doğrultusunda onun bu şehirdeki temsilcisi sıfatıyla bütün paydaşlarımızla vatandaşlarımızın refahını sağlamak üzere el birliği ile çalışacağız. O yüzden de Ordu gerçekten güzel bir netice ile başkanlarını seçmiştir. Bir kez daha Sayın Cumhurbaşkanımızın memnun olabileceği bir sonuçta ortaya çıkmıştır. Bunu Ordu geneli açısından söylüyorum. Dolayısıyla bu bizim hizmet yarışımızda, hizmet serüvenimizde önemli bir katkı sunacaktır. Bizim amacımız hizmet etmek, vatandaşlarımızın sorunlarını çözmek. Bu iradeyi de fazlasıyla görüyoruz. Bir başka hususta tabi Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Ordu’yu ayrı seviyor. Her fırsatta görüştüğümüzde Ordu’ya ilgisi ve muhabbeti çok fazla, dolayısıyla da inşallah bu yolla da daha fazla hizmeti Ünye’mize, Ordu’muza getireceğimiz ve hizmetlerimizi yapacağımızı düşünüyorum.” diye konuştu.          

-“Bizi onurlandırdınız ve şereflendirdiniz” -

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, ziyaret için teşekkür ederek; “Bugün bizi mutlu ettiniz, onurlandırdınız ve şereflendirdiniz. Aynı zamanda gerçekten bizden önceki süreçte de Ünye’ye katkılarını ziyadesiyle biliyoruz. Her iki tarafa da DOKA projeleri olsun, YİKOP projeleriyle olsun bu sunduğunuz katkılardan dolayı teşekkür ediyorum. Bu süreçte de aynı şekilde bu hizmetlerin yürüyebilmesi, için sizinde desteklerinizi beklediğimizi tekraren ifade etmek istiyorum.” dedi. 

 

Ziyaretlerin ardında Vali Yavuz ve beraberindekiler ilçede Kültür ve Turizm Bakanlığı YİKOP ve DOKA’nın destekleriyle yürütülen çalışmaları gezerek inceledi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: "Valiliğimiz, tüm, imkanlarıyla, Tavlı'nın, yanındadır",
Yorumlar
Haber Yazılımı