Haber Detayı
19 Aralık 2018 - Çarşamba 22:47 Bu haber 3229 kez okundu
 
Vicdanlar Rahat
Spor Toto Bölgesel Amatör Lig (BAL) 4.Grup’da ilk yarıyı lider Yozgatspor 1959 takımının 5 puan arkasında ikinci sırada tamamlayan Ünye 1957 Spor Teknik Direktörü İbrahim Yıldırım hem ilk yarıyı değerlendirdi hem de takımda yaşanan belirsizlik durumunu anlattı.
SPOR Haberi
Vicdanlar Rahat

Şampiyon olacak puan ortalamasını yakaladık

İlk yarı puan olarak baktığımızda  12 maçta 29 puan ortalamaya vurduğunuzda aslında şampiyon olacak puan ortalamasını yakaladık. Bizim açımızdan hedefimizden çok uzak olmadığımız bir yerde bitirdik. Burada daha da puan olarak daha yüksek bir puan toplayabilirdik ama puan kayıplarında sonuçta yaşadığımız şanssız sakatlıklar çok etkili oldu. İçeride oynadığımız Çarşambaspor ve Yozgatspor maçlarında aynı mevkide üst üste sakat ve cezalı oyuncularımızın olması, kadromuzun kısıtlı olması bizi o maçlarda gerçekten istemediğimiz puan kayıplarına itti. O maçlarda tam kadroyla mücadele edebilmiş olsaydık şimdi puan olarak daha iyi yerde olacağımıza inanıyordum ama futbolun içinde bunlar var futbol bu yönüyle güzel yani sakatlık, cezalar bu tür olaylar başa gelir. Bu yaşadığımız  şanssızlıklara rağmen bence iyi bir yerde bitirdik artık ilk yarı geride kaldı bundan sonraki sürece bakacağız.

 

Bütün oyuncularıma tek tek teşekkür ederim

Son 5 haftadır yönetimsel olarak bir sorun görünüyor Yönetim Kurulu görevini bıraktı. Yapılan kongrelerde aday çıkmadı. Yönetimsel sorun da takıma yansıyor. Oyuncular geleceğini düşünmek adına geldiğimiz süreçte son 4-5 hafta özellikle oyuncuları burada çok sağlıklı bir ortamda maçlara hazırlayamadık. Bizim onlarla olan diyaloğumuzun iyi olması, onların iyi niyeti, karakterli oyuncular olması bence bu 5 haftayı da puan kaybı yaşamadan tamamlamamızı sağladı. Ben buradan ilk yarıdaki bu oyuncu topluluğuna tek tek teşekkür ediyorum gerçekten çok ciddi karakter ortaya koydular. Çok sıkıntılı süreçlerden geçtik hiçbir zaman bunu mazeret etmediler sadece işlerine baktılar. Biz onlara sadece şunu söyledik bizim işimiz sahada biz sahaya çıktığımızda işimizi yapmamız lazım yani sahada işini yapmadığın zaman saha dışında olan olayları kimseye anlatamıyoruz. Biz sahaya çıktığımızda saha dışında yaşadığımız hiçbir olayı yansıtmamamız lazım diye konuştuk. Tekrar onlara teşekkür ediyorum hiçbir şekilde sahada bu olayların arkasına sığınmadılar, ellerinden gelen mücadelenin belki daha fazlasını yaptılar. O olumsuz ortamda bile  o son 5 haftalık süreçte maçları kazanmasını bildiler. Tekrar bütün oyuncularıma tek tek teşekkür ediyorum. Ünye şehri 120 bin nüfusu olan büyük bir ilçe böyle bir ilçeyi, böyle bir şehri temsil ediyoruz. Ünye 1957 Spor büyük bir camia bu camiayı temsil ediyoruz. biz sahaya çıktığımızda kimse bizim hafta içi yaşadığımız olaylara bakmaz, sahadaki mücadelemize bakar.  Bizde Ünye’ye yakışır, Ünye 1957 Spor’a yakışır mücadele etmek zorundayız diye söylüyordum. Onların  hepsinden Allah razı olsun bizi hiçbir şekilde bu konuda mahcup etmediler. İşin saha kısmında ellerinden gelen her şeyi yaptılar ve bence de başarılı güzel bir sezon geçirdiler. Bence saha dışında  Ünye halkı, Ünye’deki Ünye’yi yönetenler bu takıma gerekli desteği, katkıyı sağlamadılar, yalnız bıraktılar. Bu takımın biraz daha yanında olsalardı, biraz daha sahip çıksalardı. Bu çocuklar bu şehir için, bu kulüp için ellerinden gelen her şeyi yaptılar. Kimsenin kulübe gidip gelmediği zamanlarda biz hep onlarla beraberdik sadece zaten son 3-4 haftadır şunu istediler parasından geçtik en azından şuraya gelip insan, birileri yanımızda olduklarını göstersinler. Sonuçta kötü bir dönemden geçiyoruz biz bu kulübe, biz bu şehre sahip çıkıyorsak birileri de gelsin ki bizim yanımızda manevi güç olsun ama maalesef o yönde de  hiç kimse gelmedi bizimle ilgilenmedi. Üzerine basarak tekrar söylüyorum bütün oyuncularıma çok teşekkür ediyorum hiçbir şekilde sahaya çıktığında bu olayları sahaya yansıtmadılar sadece işlerini yaptılar, sadece sahada kaldılar ve bence alınları ak, başları dik bir şekilde tamamlamış oldular.

 

Oyuncularımızla vedalaştık

Sungurlu Belediyespor maçından sonra ayrılırken hepimiz vedalaştık çünkü hepsi bu şehirden kırgın ayrıldı ve şunu dile getirdiler; Burada artık yeni bir yönetimde olsa tekrardan bir oluşum da olsa biz bu şehirde kırıldık daha bunun geri dönüşü olmayacak. Hepsi bir takım bakıp, takım bulup hepsi bu ligin kaliteli oyuncuları hepsinin birçok talibi, isteyeni var kulüple karşılıklı anlaşıp ayrılmak istediklerini giderken hepsi bunu söyledi. Bence söyleyecek bir şey yok onlarda kendi dünyasında haklı çünkü yine söylüyorum işin maddi tarafını bir kenara bırakırsak işin manevi tarafında keşke birileri bizim yanımızda olsa keşke bu çocuklara sahip çıksalardı. Çünkü bu çocuklar Ünye’yi temsil ettiler, Ünye 1957 Spor’u temsil ettiler. Türkiye’nin dört bir yanından gelip sadece Ünye için mücadele ettiler keşke onların bu mücadelesine Ünye’de yaşayanlarda, Ünye’yi yönetenlerde azıcık bir katkı sağlamış olsalardı. Onlarda buradan ayrılırken Ünye ile ilgili güzel anılarla ayrılsalardı ama maalesef o desteği göremedik. Olsun bu futbol dediğim gibi bu bizim işimiz biz sahadaki yönüne baktık, sahada işimizi yaptığımıza inanıyoruz o yüzden  hepimizin vicdanı rahat futbolcu kardeşlerimizde bizde ayrılırken son konuşmamızda bunu dile getirdik. Biz vicdanımız rahat bir şekilde buradan ayrılıyoruz arkamızdan da kimsenin bize söyleyecek bir şeyi olduğuna da inanmıyorum. Hepsi açıkçası şuan değişik takımlarla görüşüyorlar, ayrılmak istediklerini dile getirdiler.

 

Ünyespor ile varız

Biz Ünyeliyiz sonuçta Ünye 1957 Spor varsa biz varız. Biz Ünyespor’da yetişmeyiz. Ünyespor ile futbolda ekmek yedik. Biz her durumda Ünye’de görev verildiğinde hiçbir zaman görevden kaçmadık, kaçmayız da ama şu geldiğimiz durumda tabi ki bizimde  ister istemez kırgınlıklar var. Bizde bu işten ekmek kazanıyoruz, evimize ekmek götürüyoruz. Bizde başımızın çaresine bakmamız lazım bizimde burada teknik heyet olarak benim yanımdaki masör, malzemeci, yardımcı hocam, kaleci hocamın da mağduriyetleri var onlarda sonuçta bu işten geçiniyorlar ama dediğim gibi bizim tek kendimizi kafa olarak rahat olduğumuz tarafı biz vicdanen hepimiz görevimizi yaptık o yönden de hiçbir şekilde kimse bize arkamızdan kötü bir şeyde söyleyemez. Bundan sonraki süreçte bizde kendi yol haritamızı çizeceğiz. Bizde sonuçta dediğim gibi bu işten ekmek yiyoruz bizde bundan sonraki kariyerimiz için bir yol, bir plan çizeceğiz bizimde o yönde bir çalışmamız var ama dediğim gibi biz Ünyeliyiz, Ünyespor olmasa İbrahim Yıldırım futbol piyasasında olmazdı. Biz Ünyespor’da yetiştik, Ünyespor ile büyüdük, Ünyespor ile varız. Ünyespor varsa biz varız o yüzden her zaman ve bundan sonrada her dönemde Ünyespor’a hizmet etmeye hazırız hiçbir zaman kaçmadık, kaçmayız.

 

Yönetimsel konularda hiçbir bilgim yok

Biz işin saha tarafındayız o yönetimsel konularda hiçbir konuda muhatap olmadım o konulara girmedim, girişimim olmadı. Ben sadece takımı maçlara hazırladım hep takımın, futbolcuların yanında oldum çünkü bizim işimiz o, bizim işimiz bu takımı en iyi şekilde hafta sonu oynayacağı maça hazırlayıp Ünye’ye yakışır şekilde Ünye 1957 Spor’a yakışır şekilde bir mücadele ortaya koymak biz o işimizi yaptık. Onun haricinde yönetimsel konularda hiçbir bilgimde yok hiçbir girişimimde yok.

 

Planlama yapacak muhatabımız yok

Takımın normalde en geç cumartesi toplanıp hazırlıklara başlaması lazım 35 günlük bir ara var. 5 günlük izinden sonra geriye kalan 30 günlük dönemde ikinci yarı hazırlıklarına başlanması lazım ama şuanda biz futbolcularla ayrılırken vedalaşarak ayrıldık çünkü öyle bir planlama yapma şansımız yok öyle planlama yapacak karşımızda bir muhatap yok. O planlamayı neye göre yapacağız sonuçta futbolcuları cumartesi günü tesiste toplasak bile tesiste şuan bu çocukların ihtiyaçlarını karşılayacak bir ortam yok, o ortamı sağlayacak bir muhatapta yok o yüzden biz sadece ilk yarı itibariyle işimizi yaptık, vicdanımız rahat bir şekilde vedalaştık, hepimizin başı dik. Ben oyuncularıma şunu söyledim yarın öbür gün bir yerde karşılaştığımızda hiçkimse birbirinin yüzüne baktığında utanılacak birşey yapmadı herkes burada elinden gelenden fazlasını yaptı. Herkes de birbirine karşı sevgisini, saygısını kaybetmedi, karakterli bir takım olduğumuzu gösterdik ve bu karakterimizi Ünye 1957 Spor’a hizmet yolunda gereğini de yaptık bundan sonraki süreçte artık bekleyeceğiz zaten yapacak fazla bir şey de yok.

 

Yozgatspor maçında futbol şanssızlığı yaşadık

Yozgatspor ve Çarşambaspor karşılaşmalarında yaşadığımız şansızlıklar tamamen sakatlıklar ve cezalılardan  dolayı oldu. Yozgatspor maçında orta sahada Kaan Dönmezer’i sakatlığından dolayı zaten oynatamıyorduk aynı bölgede maçın hemen başında kırmızı kartla oyundan atılması, aynı bölgeden maçta 2-1 öndeyken tekrar bir oyuncumuzun sakatlanması hepsinin üst üste gelmesi bu bizim futbol şanssızlığımız bu da bizi buldu ama biz hiçbir zaman bu mazeretin arkasına sığınmadık. Yani 2-0 öne geçende bu takım,  2-0 öne geçtiğinde bu takımın başında teknik heyet bizdik, 3-2 mağlubiyeti alanda bu takım keza yine başında bizdik. Bu sene bizim Yozgatspor’a karşı 2-0’dan 3-2 mağlup olduktan sonra moda oldu. Aynı şekilde Galatasaray iki defa aynı şeyi yaşadı önceki hafta Galatasaray 2-0 öndeyken Ç.Rizespor ile 2-2 berabere kaldı. Geçen hafta Trabzonspor 2-0 öndeyken Beşiktaş ile 2-2 berabere kaldı. Fenerbahçe yine 2-0 öndeyken Büyükşehir Belediye Erzurumspor ile 2-2 berabere kaldı demek ki futbolda böyle şeyler oluyor. Ben tekrar söylüyorum bizim o günkü bu skoru yaşamamızın tek sebebi maç içerisinde yaşadığımız aynı bölgedeki üst üste sakatlıklar ve kırmızı kartlardan dolayı maç içinde eksik kalmamızdan dolayı yoksa biz kadro olarak Yozgatspor ile   2-0’dan 3-2’ye maçı verecek kadromuz yok. Kaliteli bir kadromuz var ben iddia ediyorum ikinci yarı Yozgat’ta Yozgatspor ile oynayacağımız maça büyük ihtimalle biz final maçı olarak gidecektik ve Yozgatspor’u da orada yeneceğimize herkesten fazla ben inanıyorum. Belki inanmayanlar olabilir ama sonuçta geldiğimiz noktada bunları konuşmak boş kulübün durumu daha acil ihtiyaçları var en azından bir yönetim olması lazım ki ondan sonra bunları konuşalım. En azından bir takım oluşması lazım. Yönetimsel bu yaşadığımız olaylar olmasa o hafta bu yönetim istifasını verdi sıkıntılar başladı. Havza maçına daha sağlıklı bir ortamda gitseydik  Havza Belediyespor maçını kazanmış olurduk ve şuan Yozgatspor ile aramızda üç puan kalırdı. Sonuçta ikinci yarı Yozgatspor’u ikinci yarı Yozgat’ta yıktığımız zaman otomatikman bu ipi göğüsleyecek olan da bizdik şuanda da halen kaybedilmiş bir şey yok çünkü lig asıl ikinci yarı başlıyor. Bu ligde küme düşme potasında olan takımlar, kendi il kontenjanından dolayı birbiriyle çekişen takımlar var. İkinci yarı kolay geçmeyecek ikinci yarı daha çok puan kayıpları Yozgatspor’da yaşayabilir biz de yaşayabiliriz ama ben iddia ediyorum bizim kadromuz bu ligde ikinci yarı bu 5 puanlık farkı kapatıp şampiyon olacak kadroydu şu anki süreçte daha bir şey söyleyemiyorum. Ben hala bunda iddialıyım ama maalesef böyle bir olaylar yaşadık şuan ki geldiğimiz noktada açıkçası bunları konuşacak bir durumumuz yok.

Kaynak: (Olay) - Ordu Olay Editör:
Etiketler: Vicdanlar, Rahat, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı