Haber Detayı
30 Kasım 2020 - Pazartesi 23:45 Bu haber 303 kez okundu
 
Yangın Önlemede Güvenli Bir Ordu Tesis Ediliyor
Ordu Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı Önleme Şube Müdürlüğü ekipleri, Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik ve ilgili yönetmelikler kapsamında kamu kurum ve kuruluşları, özel kuruluşlar ve gerçek kişilerce kullanılan her türlü yapı, bina, tesis ve işletmelerde yangın güvenliği denetimlerini sürdürüyor.
GÜNDEM Haberi
Yangın Önlemede Güvenli Bir Ordu Tesis Ediliyor

Denetimlerde kamu kurum ve kuruluşları, özel kuruluşlar ve gerçek kişilerce kullanılan her türlü yapı, bina, tesis ve işletmenin; tasarımı, yapımı, işletimi, bakımı ve kullanımı esnasında herhangi bir şekilde çıkabilecek yangınlarda can ve mal kaybını en aza indirerek en kısa sürede söndürülmesini sağlamak hedefleniyor.

 

 

605 YAPI, BİNA, İŞLETME, TESİS, KAMU VE ÖZEL BİNALAR DENETLENDİ

 

 

İtfaiye Dairesi Başkanlığı Önleme Şube Müdürlüğü denetim ekipleri, yapılan denetimlerde görülen eksiklikleri; kurum, kuruluş ve iş yeri yetkililerine yazılı ve yerinde anlatarak gerekli olan teknik koşulların yerine getirilmesi konusunda bildirimde bulunuyor. Yangın güvenliği yönetmeliği koşullarını yerine getiremeyen tesis ve işletmelere ise güvenlik önlemlerini yerine getirinceye kadar ki süreçte yangın emniyet raporu verilmiyor.

 

 

Büyükşehir İtfaiye Önleme Şube Müdürlüğü denetim ekipleri, 2020 Ocak ayından bugüne kadar 605 yapı, bina, işletme, tesis, kamu ve özel binaları yerinde denetledi.

 

 

ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK HİZMETİ VERİLİYOR

 

 

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Yusuf Çınkıl, iş yeri sahiplerinin binalarında yangın güvenliği uygulamalarını almadan önce Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesinden ücretsiz danışmanlık hizmeti alabileceklerini söyledi.

 

 

Yangın güvenliği ile ilgili kamu kurumu, özel kuruluşlar ile her türlü büyük ve küçük işletmelerin önceden yaptığı hazırlıkların ilgili mevzuatlara göre eksik ya da yanlış olabileceğini ifade eden Daire Başkanı Çınkıl, “İş yeri sahipleri, istenen koşulları yerine getirebilmek için yapmış olduğu hazırlıkları yıkıp, iş yerinde yeni düzenlemeler yapmaya mecbur kalabiliyor. Bunun sonucunda yeniden inşaat işleri çıkmasıyla ilave zaman kaybı, ek maliyet yükü gibi bir dizi mağduriyetler oluşabiliyor. Vatandaşların bu sıkıntıya düşmemeleri için binalarında yangın güvenliği uygulamaları yapmadan önce itfaiye ekiplerinden ücretsiz danışmanlık hizmeti almaları önem arz ediyor” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yangın, Önlemede, Güvenli, Bir, Ordu, Tesis, Ediliyor,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Yangın Önlemede Güvenli Bir Ordu Tesis Ediliyor
Yangın Önlemede Güvenli Bir Ordu Tesis Ediliyor
Yangın Önlemede Güvenli Bir Ordu Tesis Ediliyor
Yangın Önlemede Güvenli Bir Ordu Tesis Ediliyor
Yorumlar
Haber Yazılımı G-CTZQWJWG0X