Haber Detayı
10 Eylül 2018 - Pazartesi 23:47 Bu haber 1282 kez okundu
 
Yayladan dönerken mutlaka bu tedbiri alın
Ordu Valiliği yaylacıları kış döneminde yayladaki ev ve barınaklarda gıda maddesi ve yaşam malzemesi bırakılmaması konusunda uyardı.
GÜNDEM Haberi
Yayladan dönerken mutlaka bu tedbiri alın

Konuya ilişkin Ordu Valiliğinden şu açıklama yapıldı;

 Yaylalarda Gıda Maddesi ve Yaşam Malzemesi Bırakmayın!

 Bölgemizde, ilkbahar aylarının gelmesiyle birlikte vatandaşlarımız hayvancılık ve tarımsal faaliyetlerde bulunmak ya da başka sebeplerle yaylalara çıkmaktadırlar. Yayla mevsiminin sonlarına doğru yaklaştığımız bu aylarda ise, vatandaşlarımız yayladaki evlerini terk ederek, şehir merkezlerine veya mahallelerine dönme hazırlıkları içindedirler.

Yaylalarda evi bulunan vatandaşlarımızın, hem hırsızlık olaylarına karşı, hem de ülkemizin huzurunu bozmak isteyen çeşitli yasadışı örgüt mensuplarının gıda maddesi ve yaşam malzemesi teminini engellemek için yaylalardaki evlerini terk ederken, evlerinde değerli eşya, gıda maddeleri ve yaşam malzemeleri bırakmamaları önem arz etmektedir.

Valiliğimizce, konuyla ilgili alınan tedbirleri içeren bir genel emir yayınlanarak, kaymakamlıklarımıza, güvenlik birimlerimize, muhtarlıklarımıza gönderilmiştir.

Her daim devletinin yanında olan vatandaşlarımızın, bu konuda gereken hassasiyeti ve duyarlılığı göstereceğine ve güvenlik birimlerimize yardımcı olacaklarına olan inancımız tamdır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

Kaynak: (Ordu Gazete) - Ordu Gazete Editör:
Etiketler: Yayladan, dönerken, mutlaka, bu, tedbiri, alın,
Yorumlar
Haber Yazılımı