Haber Detayı
09 Nisan 2018 - Pazartesi 15:29 Bu haber 2695 kez okundu
 
Yerel yönetimler Ünye- Akkuş-Niksar Yolu için güç birliği yaptı
Ünye, Akkuş, Niksar Belediye Başkanları ve AK Parti İlçe Başkanları Ünye -Akkuş-Niksar Karayolu için Karayolları Samsun 7. Bölge Müdürü Kenan Keskin’i ziyaret ettiler.
SİYASET Haberi
Yerel yönetimler Ünye- Akkuş-Niksar Yolu için güç birliği yaptı

Karadeniz’in Anadolu’ya açılan en önemli kapısı olan Ünye –Akkuş-Niksar karayolunun başta iyileştirme çalışmaları ve bölünmüş yol olması için yürütülen proje çalışması ile ilgili süreci hızlandırmak adına Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci, Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan, Ak Parti Ünye İlçe Başkanı Hüseyin Tavlı, Ak Parti Akkuş İlçe Başkanı Ramazan Acar ve Ak Parti Niksar İlçe Başkanı Kemal Yılmaz Karayolları 7.Bölge Müdürü Kenan Keskin’i ziyaret etti.

 

Başkan Çamyar, “Konuyu gündemde tutmamız gerekiyor”

Anadolu’yu Karadeniz’e bağlayan en önemli kapılardan bir tanesi olan yolun iyileştirilmesi ve bölünmüş hale getirilmesi için güç birliği yaptıklarını kaydeden Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, ziyaret sonrası yaptığı açıklamada, “Bölge Müdürümüzle çok verimli bir toplantı yaptığımızı düşünüyorum. Karayolları 7.Bölge Müdürümüz Kenan Keskin, öncelikle mevcut yolun güzergâhınıniyileştirilmesi ile ilgili ihale aşaması noktasına gelindiğini ifade etti. Biz bununla alakalı Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığımızı ziyaret etmek suretiyle gerekli ödenek noktasında ki çalışmayı takip edeceğiz. Yine mevcut Ünye-Akkuş- Niksar bölünmüş yol çalışmasının sanat yapıları ile ilgili bölümün 1-2 ay içerisinde bitirileceği ve aynı güzergâhta bölünmüş yol anlamında yatırım programına teklifinin yapılması gerektiği ifade edildi. Bize düşen bu saatten sonra bu yolun yerel yönetimler olarak ve özellikle yerel basınımızın ve sivil toplum kuruluşlarımızın Anadolu’nun Karadeniz’e bağlanması ile ilgili önemli bir aks olduğunu konuyu gündemde tutması gerekiyor. Bundan sonraki süreçte Ankara’da Bakanlıklarımız ve milletvekillerimiz düzeyinde ziyaretler yaparak bu çalışma üzerinde yoğunlaşacağımızı ifade etmek istiyoruz” diye konuştu. 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yerel, yönetimler, Ünye-, Akkuş-Niksar, Yolu, için, güç, birliği, yaptı,
Yorumlar
Haber Yazılımı